Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Košice predstavili trojicu nových posíl

KOŠICE - Formujúci sa káder A-mužstva HC Košice pre súťažnú sezónu 2019/2020 posilnia skúsení hokejisti v skvelom hokejovom veku. Na východ republiky nasmerovali svoju ďalšiu kariéru Martin Belluš, Juraj Bezúch a Branislav Rapáč, ktorých dnes metropolitný hokejový klub oficiálne predstavil zástupcom médií v Lobby bare košického Auparku, kde došlo aj k podpisu kontraktov.
Kosice radost Pretnar.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

27-ročný Martin Belluš prichádza do Košíc z popradského extraligového klubu. Robustný Spišskonovovešťan získaval v mladosti cenné skúsenosti aj v ruskej juniorskej lige MHL, keď v sezóne 2011/2012 nastupoval za Tatranských Vlkov. Svoj prvý majstrovský titul oslavoval v roku 2015, keď pomohol kazašskému Ertis Pavlodar k víťazstvu v domácej súťaži. Na Slovensku hájil farby Piešťan, Detvy, či Banskej Bystrice, s ktorou získal v roku 2017 premiérový majstrovský titul. Lanskú sezónu strávil Martin po Tatrami, kde v 46 zápasoch základnej časti nazbieral 22 kanadských bodov za 10 gólov a 12 asistencií. V play-off túto štatistiku vylepšil o ďalšie 3 presné zásahy a jednu asistenciu.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Slovensko - Kanada.Súpiska je už uzavretá, Ďaloga ešte neistý

O dva roky mladší Juraj Bezúch je rodákom zo Skalice. V roku 2011 si zahral aj na svetovom šampionáte hráčov do 18 rokov v Nemecku. Potom sa rozhodol pre odchod do zámoria, kde nastupoval v kanadských juniorských ligách za Lethbridge Hurricanes a Windsor Spitfires. Aj on si zahral ruskú súťaž MHL, avšak v drese českého tímu Energie Karlove Vary. Po krátkej anabáze vo švédskom Vimmerby HC sa vrátil na Slovensko. Okrem rodnej Skalice pôsobil aj v Banskej Bystrici, s ktorou získal striebornú medailu v roku 2016. Sezónu 2017/2018 odohral v trenčianskej Dukle (bilancia 15 gólov, 19 asistencií v 54 zápasoch), a tiež si odskočil na 2 zápasy do KHL, kde vypomáhal Slovana Bratislava. Uplynulú sezónu strávil Juraj v Česku, kde si postupne obliekol dresy Hradca Králové, Slávie Prahy a Dukly Jihlava.

Prečítajte si aj

Erik Černák a slovenská lavička.VIDEO Dosť bolo hľadania sa, majster sveta z roku 2002 vie, kto musí zabrať a vyjadril sa aj k Slovanu

Zo Spišskej Novej Vsi pochádza aj tretia košická akvizícia 25-ročný útočník Branislav Rapáč. Je bývalým mládežníckym reprezentantom, ktorý sa zúčastnil svetových šampionátov do 18 rokov a aj do 20 rokov. Skúsenosti zbieral v zámorí v tímoch Des Moines Buccaneers a Brookings Blizzard z amerických juniorských líg, v českej najvyššej súťaži nastupoval v sezónach 2015/2016 a 2016/2017 za Dynamo Pardubice. Na Slovensku hrával Braňo v Martine, Piešťanoch, Poprade a Liptovskom Mikuláši, poslednú sezónu obliekal dres vicemajstra z Nitry. Práve po Zoborom zažil zatiaľ svoju najúspešnejšiu sezónu, keď si okrem cenného kovu pripísal na svoje konto v 49 zápasoch základnej časti aj 14 gólov a 25 asistencií.

Prečítajte si aj

Spoločné fotenie Slovenska.Slovenský reprezentant skončil v Nemecku: Namieri si to k Oceliarom?

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný: „Som rád, že sme sa konečne posunuli a začíname zverejňovať posily pre novú sezónu. Som nadšený, že so všetkými tromi hráčmi, ktorých dnes oficiálne predstavujeme, sa nám podarilo urobiť kontrakty, pretože ide o hráčov, ktorí majú obrovskú kvalitu a predsa sú odlišní. Juraj Bezúch je hráč, ktorý dokáže bravúrne korčuľovať, je pre mňa záhadou, že sa nedostal do českej extraligy. Verím, že práve Košice budú pre neho miestom, ktoré mu v jeho kariére pomôže, aby sa časom prepracoval do kvalitnejších súťaží. Čo sa týka Martina Belluša a Braňa Rapáča, sú to dôrazní a siloví hráči, čo podľa môjho názoru v košickom klube chýbalo. Preto verím, že budeme schopní pre nich nájsť vhodnú rolu tak, aby celý náš tím vzbudzoval rešpekt.“

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hckosice.sk

Diskusia

Podobné články