Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovensko začne MS bez ofenzívnej opory: Cítim sa zle!

KOŠICE - Slovenskí hokejisti nastúpia vo svojom otváracom zápase na domácom šampionáte v piatok proti USA bez chorého Libora Hudáčka, otázny je aj jeho sobotňajší štart proti Fínsku. O účasti ďalšieho útočníka Mária Luntera v prvom stretnutí sa rozhodne v piatok na dopoludňajšom rozkorčuľovaní.
Hokejisti národného tímu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hudáček strávil na stredajšom tréningu na ľade iba pár minút, Lunter netrénoval vôbec. Vo štvrtok však obaja absolvovali plnú záťaž. Dvadsaťosemročný Hudáček sa však po jeho skončení necítil dobre. Chorobu si priniesol už na minulotýždňový zraz po návrate zo svojho klubu.

Prečítajte si aj

MetaKeywords: Slovensko šport hokej TL finále 1. zápas Banská Bystrica Nit BBX.Nitra sa ponorila do smútku, zomrel bývalý obranca

"Počas cesty z Liberca som vedel, že je niečo zle. Na tréningu v Poprade to ešte bolo dobré a aj na ďalšom som sa cítil celkom fajn, ale v piatok už nie. Lekár ma ešte dal dokopy, ale v nedeľu sa mi to vrátilo. Mal som zapálené dutiny, bolelo ma hrdlo a nemohol som prehĺtať, doktor mi nasadil antibiotiká. Teraz záleží všetko od toho ako sa budem cítiť."

Slovenský útočník po štvrtkovom tréningu vedel, že nestihne otvárací zápas: "Cítim sa zle a proti USA nenastúpim. Ale urobím všetko pre to, aby som nastúpil čo najskôr."

Prečítajte si aj

Fanklub HK Poprad počas semifinále.VIDEO TP koncom leta, pribudol aj nováčik

Hudáček vo štvrtok trénoval aj napriek odporúčaniu lekára, aby zostal v posteli. "Všetko je na mne, lekár mi povedal, aby som nerobil vôbec nič. Ale som namotivovaný a chcel som ísť na ľad. Uvidíme, ako to bude pokračovať. Bude dôležité, ako sa budem cítiť na ľade v piatok a najmä v sobotu na rozkorčuľovaní. Ak budú tréneri chcieť a ja budem stopercentne v poriadku, nastúpim v sobotu. Musím dýchať ústami, ale mám silné antibiotiká. Trochu som sa spotil, tak uvidíme."

Pravdepodobnosť, že v piatok do hry zasiahne Lunter, je väčšia ako u Hudáčka. Dvadsaťštyriročný útočník absolvoval celý tréning, rovnako však bojuje s chorobou.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Česko OŠ z Ruska.Za Rusmi pricestuje ešte duo posíl, tréneri poslali domov obrancu Winnipegu
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články