Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Košice majú nového trénera: Mužstvo povedie otec hviezdy NHL!

KOŠICE - Metropolitný hokejový klub dnes úspešne ukončil rokovania s nemeckým hokejovým trénerom Petrom Draisaitlom a dohodol sa s ním na prevzatí seniorského hokejového družstva HC Košice v nadchádzajúcej súťažnej sezóne 2019/2020.
Košice sú blízko vypadnutia vo štvrťfinále.
Zdroj: Dávid Židik
Zdieľajte:

Peter Draisaitl (53) je rodákom z českej Karvinej a hoci hráčsku kariéru započal v Slezane Opava, v celosti ju absolvoval v Nemecku. Obliekal dresy Adleru Manheim a Kölner Haie, s ktorým získal majstrovský titul v roku 1995, pôsobil aj v Essene a Oberhausene. Za nemeckú hokejovú reprezentáciu odohral 146 zápasov, zúčastnil sa siedmych majstrovstiev sveta a troch Olympiád.

Prečítajte si aj

Andreas Straich trening.Poprad hlási výraznú posilu: Po roku sa od konkurencie vracia šikovný útočník!

Trénerom je 18 rokov, v Čechách viedol HC Mountfield v Českých Budĕjoviciach, po jeho presťahovaní aj v Hradci Králové, trénoval tiež Dynamo Pardubice. Aktuálne k nám prichádza z Nemecka po dvojročnom pôsobení u kolínskych žralokov. K jeho angažovaniu na východ Slovenska športový manažér HC Košice Jan Šťastný krátko po uzatvorení dohody povedal:

„Som rád, že sme sa s Petrom Draisaitlom dohodli na spolupráci. Pre mňa a pre celú našu organizáciu bolo dôležité, že Peter po mojom rozhovore s ním spoluprácu akceptoval a stotožňoval sa s našou filozofiou, ktorú v organizácii HC Košice po mojom nástupe chceme nastaviť. Ide o veľmi skúseného kouča, ktorý spĺňa všetky požiadavky, ktoré si u kouča takéhoto klubu predstavujem. Je to skúsený odborník so skúsenosťami ako z českej, tak nemeckej súťaže. Navyše ide o trénera, ktorý dbá na poriadok a disciplínu v tíme, čo si myslím, je základ k tomu, aby mužstvo bolo alebo malo šancu byť úspešné. Som presvedčený, že pre túto chvíľu je to najlepšia možnosť a variant, preto som rád, že sme sa Petrom dohodli na ročnej spolupráci.“

Pozrite si aj

Jaromír Jágr bol pred 15 rokmi napadnutý Kanaďanmi.VIDEO 15.výročie od napadnutia Jágra

Hlavného trénera A-mužstva HC Košice Petra Draisaitla vítame v našej organizácii, želáme mu úspešný angažmán a skvelý pobyt v Košiciach.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hckosice.sk

Diskusia

Podobné články