Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Česi naberajú na sile, do obrany pribudol Černákov kolega

PRAHA - Záujem o voľných hráčov z NHL je evidentný. Každá krajina okamžite oslovuje potenciálnych adeptov na reprezentačný dres. Česko vystuží obranné rady Janom Ruttom.
Tímový kolega Erika Černáka sa predstaví na MS na Slovensku.
Tímový kolega Erika Černáka sa predstaví na MS na Slovensku. Zdroj: syracuserunch.com
Zdieľajte:

Účasť Ruttu na svetovom šampionáte potvrdil tlačový hovorca našich susedov Zdeněk Zikmund. "Potvrdil účasť a bude hrať už na budúcotýždňovom turnaji Carlson Hockey Games. Pridá sa k nám po víkende a bude sa hlásiť na pondelňajšom večernom zraze," uviedol. Rutta bol v tejto sezóne spoluhráčom nášho Erika Černáka v Tampe Bay.

V kádri českého národného tímu aktuálne figuruje trojica hráčov z NHL - útočníci Jakub Voráček s Filipom Chytilom a obranca Radko Gudas. Okrem Ruttu sa k mužstvu postupne pripoja aj ďalší traja útočníci z profiligy - Michael Frolík, Dominik Simon a Ondřej Palát. Naopak, zdravotné problémy má plzenský útočník Milan Gulaš, ktorého trápi črevná viróza a jeho ďalšie účinkovanie v príprave je otvorené.

Pozrite si aj

Youtube McGregor Chara.VIDEO Majú ho v zuboch, fanúšikovia Toronta nevedia Chárovi odpustiť toto!

Tréner Miloš Říha, ktorý momentálne leží v nitrianskej nemocnici avizoval, že Česko má ešte viacero hráčov v akcii v prebiehajúcom play-off NHL a ich výkony pozorne sleduje. Dnes a v sobotu sa slovenskí hokejisti stretnú v rámci prípravy s Čechmi. Prvý súboj sa odohrá v Trenčíne, o deň neskôr v Nitre.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokej.cz

Diskusia

Podobné články