Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

AS Trenčín s premiérovým titulom vo florbalovej extralige, domáce Tsunami neuspelo v nájazdoch

STUPAVA - Florbalisti AS Trenčín získali svoj premiérový titul v slovenskej extralige mužov. V rozhodujúcom piatom stretnutí triumfovali na Veľkonočný pondelok v Stupave pred viac ako 420 fanúšikmi nad vlaňajším šampiónom Tsunami Záhorská Bystrica 5:4 po samostatných nájazdoch a sériu ovládli 3:2 na zápasy. Považania víťazstvom zničili sen Tsunami o zisku tretieho celkového prvenstva v neprerušenej sérii. AS Trenčín pritom vstúpil do vyraďovacích bojov až z ôsmej priečky.
Florbalisti AS Trenčín s majstrovským pohárom.
Florbalisti AS Trenčín s majstrovským pohárom. Zdroj: facebook AS Trenčín florbal
Zdieľajte:

"Je to paráda! Chlapci boli po titule veľmi hladní, dlho naň čakali. Zápas sa pre mňa nevyvíjal dobre, dostal som góly z diaľky, keď som poriadne nevidel na loptičku. Som rád, že sme duel dotiahli až do nájazdov, kde sa mi darilo. Je neuveriteľné, akú cestu tento tím prešiel za dva mesiace, čo som s ním bol. Mužstvo sa výkonnostne veľmi zlepšilo," uviedol pre český brankár Tomáš Kafka, ktorý v nájazdoch podržal svoje družstvo a neinkasoval ani jeden gól.

AS Trenčín je vôbec prvý tím v histórii, ktorý neskončil na prvom či druhom mieste v základnej časti a napokon získal slovenský titul. "Pocity sú fantastické. Myslím si, že aj pre divákov to bolo výborné. Emócie sú o to väčšie, že sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. Skončilo sa to pre nás dobre, je to fantázia. Celý zápas bol z oboch strán výborný. Kafka bol v nájazdoch famózny, je na to špecialista a to aj ukázal. Do bodky splnil to, čo sme od neho očakávali a ešte k tomu aj niečo pridal," hodnotil spokojný kapitán a hrajúci tréner AS Trenčín Juraj Matejka.

"Je úžasné, že sme pre klub získali prvý titul v histórii. Keď prišli nájazdy, tak som vedel, že Tomáš Kafka nám to vyhrá. Je neskutočný. V závere zápasu sa oba tímy obávali o výsledok, prestali sme strieľať my i súper. To isté aj v predĺžení. Ako som povedal, na nájazdy sme čakali a vedeli sme, že 'Bolek' to zvládne. Finálová séria bola veľmi férová. Hral sa pekný a otvorený florbal. Tsunami nie je zákerný tím. Náš spoluhráč Matúš Kukaň sa síce v Stupave zranil (otras mozgu a zlomená lícna kosť, pozn.) a je to mrzuté, ale určite to nebolo zákerné," pochválil morálne kvality hráčov Záhorskej Bystrice skúsený trenčiansky obranca Peter Klapita.

Vlaňajšiemu majstrovi a druhému tímu po základnej časti zostali napokon iba oči pre plač. "Dostali sme hlúpe góly. Nedarilo sa nám blokovať strely, robili sme chyby. V nájazdoch je to už 50 na 50. Myslím si, že titul Trenčína je prekvapenie pre všetkých. Získali počas ročníka kvalitnú posilu z Česka - brankára Tomáša Kafku. Chceli sme získať tretí titul po sebe, čo sa nám nepodarilo a sezóna je teda pre nás sklamanie," smútil gólman Tsunami Timotej Dinka.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Samuel Prekop

Diskusia

Podobné články