Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Stratený syn sa vracia do Popradu

POPRAD - Šesť rokov hral mimo domu a povedal si stačilo. V tejto sezóne sa tešil z titulu s Grenoble a zamieril domov. 30-ročný obranca Dominik Kramár sa stal novou posilou HK Poprad.
Kramár sa vracia do rodného Popradu po šiestich rokoch.
Kramár sa vracia do rodného Popradu po šiestich rokoch. Zdroj: lhcleslions.com
Zdieľajte:

„S pánom Jurinyim sme boli v kontakte už dlhšiu dobu. Záujem tu bol aj v minulosti. Ja som však bol s manželkou a synom nastavený tak, že ostaneme v zahraničí. Francúzsko nám doslova prirástlo k srdcu. Postupom času som si čoraz viac všímal návrat mojej vekovej kategórie do nášho rodného klubu. Keďže bolo medzi nimi viacero mojich kamarátov a kvalitných hráčov, začal som sa pohrávať s touto myšlienkou aj ja,“ ozrejmil svoj návrat do domáceho dresu pre oficiálny web Popradu 30-ročný obranca Dominik Kramár.

Prečítajte si aj

Labanc sa narodil v USA, ale rodičov má Slovákov, ktorí pochádzajú zo Spiša.Postup San Jose Sharks so slovenským rukopisom

Pod Tatrami hral ešte v sezóne 2012/13. Následne sa presunul do Bardejova, s ktorým získal dva tituly. V roku 2014 odišiel do Ferencvárosu a odtiaľ jeho kroky smerovali do krajiny galského kohúta. Postupne vystriedal Gap, Lyon, Bordeaux a Grenoble, s ktorým v aktuálnom ročníku vystúpil na zlatý piedestál. „Táto krajina ma po hokejovej stránke naučila najmä starať sa poriadne o seba, o svoje telo a výkony. Tu som si ako legionár v kluboch s najvyššími ambíciami uvedomil, ako dokáže zodpovednosť a snaha o čo najvyrovnanejšie výkony pomáhať mne a aj klubu. Naučilo ma to pokory a nutnosti pomáhať spoluhráčom hlavne vtedy, keď to od iných potrebujú. Bez kolektívnej hry by som tam neuspel. Čo sa týka ľudskej stránky, možno som získal viac rozvahy a schopnosť riešiť veci s chladnou hlavou. Spoznal som úplne odlišný životný štýl a ľudí, ktorí si tam viac doprajú a vedia si bez výčitiek svedomia v kľude užívať život,“ opisuje "francúzske" obdobie Kramár.

Prečítajte si aj

O rjwieo rjioew rjiowe rowe rjioew.V hre je siedmy borec spoza mora: Príde?

A čo očakáva od nového ročníka Tipsport ligy v rodnom drese? „Od nasledujúcej etapy mojej kariéry si prajem hlavne spokojnosť popradských fanúšikov na konci každej sezóny. Nech sa takto môžeme tešiť aj vďaka hokeju všetci v meste vrátane mňa, mojej rodiny, vedenia, spoluhráčov a najmä divákov. S vedením sme si nejaký plán predostreli, veď každý má svoje predstavy. Všetkých nás však spája spoločný cieľ, čo často v mužstvách chýba. Samozrejme je každá sezóna najkrajšia, keď sa vyhrá posledný zápas. Nie klubu, ale celého ročníka. Ja som v týchto veciach ale poverčivý a radšej preferujem postupné ciele. Verím, že HK Poprad bude pokračovať vo veľmi dobrých výkonoch a Popradčania si zaslúžia to, po čom už takmer večnosť túžia,“ doplnil pre web kamzíkov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkpoprad.sk

Diskusia

Podobné články