Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Na zraze piati noví hráči, ďalší dvaja prídu v utorok

PIEŠŤANY - Trénerovi slovenskej hokejovej reprezentácie Craigovi Ramsaymu sa na pondelkovom zraze v Piešťanoch hlásilo pred dvojzápasom s Nemeckom päť nových hráčov.
Andrej Podkonický, Róbert Petrovický a Craig Ramsay na slovenskej striedačke.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Po vypadnutí z play off doplnili káder útočníci Patrik Svitana a Dávid Bondra z HK Poprad, Rastislav Špirko z HKM Zvolen a obrancovia Patrik Koch z HC Košice a Martin Fehérváry zo švédskeho HV 71. Ďalší dvaja Zvolenčania Michal Chovan a Milan Kytnár sa po dohode pridajú k národnému mužstvu v utorok.

Prečítajte si aj

Florida Panthers logo.Strojca úspechov Chicaga sa stal novým trénerom Floridy Panthers

V porovnaní s predchádzajúcou reprezentačnou akciou už ďalej nefigurujú v kádri obrancovia Adam Jánošík a Peter Trška a útočníci Dávid Gríger, Andrej Kudrna a Tomáš Mikúš. Realizačný tím doplnil tréner Zvolena Andrej Podkonický, ktorý bude na domácich MS Ramsayho asistent spoločne s Róbertom Petrovickým a Michalom Handzušom.

Po úvodnom prípravnom stretnutí so Švédskom v Topoľčanoch (0:4) čakajú Slovákov tri prípravné bloky v rámci série Euro Hockey Challenge. Najbližšie sa stretnú s Nemcami vo štvrtok 11. apríla v Kaufbeurene (19.00) a v sobotu 13. apríla v Garmisch-Partenkirchene (20.00).

Prečítajte si aj

Samuel Buček, Dalibor Bortňák a Branislav Rapáč z HK Nitra.w.Nitrania proti Bystrici s rešpektom, no aj s odhodlaním

V národnom tíme sú spolu opäť pokope Svitana s Bondrom a Dávidom Bucom, ktorí tak majú šancu obnoviť úspešnú spoluprácu "popradského" útoku z vlaňajších MS. "Úprimne som sa potešil, že sa Patrik s Dávidom pridali k tímu. Uvidíme, ako to tento rok bude. Minulý rok nám to vyšlo a ja verím, že medzi nami bude pokračovať chémia a že to zopakujeme," zaželal si Buc, ktorý na rozdiel od svojich "parťákov" už nastúpil v prvom prípravnom dueli so Švédskom. "V ňom bolo vidno, že sme dlho nehrali a vypadli z herného rytmu. Trénovať sa dá, koľko chcete, ale až zápasy vám ukážu nedostatky. Verím, že sa náš výkon bude od zápasu k zápasu zlepšovať. Nemci budú hrať viac fyzicky než Švédi, tí to mali postavené viac na technike a korčuľovaní," dodal.

Po dvojzápase s Nemcami čakajú Slovákov v rámci záverečnej prípravy na MS súboje s Rakúskom v Salzburgu a Innsbrucku (19. a 20. apríla) a s Českom v Trenčíne a Nitre (26. a 27. apríla). Duel proti Veľkej Británii odohrajú v Poprade (4. mája 2019) a generálkou na svetový šampionát bude zápas s Nórskom v Michalovciach (7. mája 2019).

Prečítajte si aj

MetaTitle: Francúzsko Hokej MS B Česko Francúzsko.Výborná správa pre našich susedov: Na MS príde najlepšie platený český hráč!

Káder SR pred dvojzápasom Euro Hockey Challenge proti Nemecku:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín., 7/0), Július Hudáček (Spartak Moskva, Rus./KHL, 43/0), Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky, štarty v reprezentácii/góly: 3/0)

Obrancovia: Michal Čajkovský (Dinamo Moskva, Rus./KHL, 48/5), Martin Fehérváry (HV 71, Švéd., 18/1), Mário Grman (Slovan Bratislava, KHL, 17/0), Martin Chovan (HC 07 Detva, 8/1), Patrik Koch (HC Košice, 4/0), Mislav Rosandič (Mountfield HK, ČR, 12/0), Michal Sersen (Slovan Bratislava, KHL, 115/9), Martin Štajnoch (Red Bull Salzburg, Rak/EBEL, 23/0)

Prečítajte si aj

TASR Pavuk Kosice.Bronzový člen z MS U20 2015 skončil v Poľsku

Útočníci: Martin Bakoš (HK Soči, Rus./KHL, 60/12), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL, 27/2), Lukáš Cingel (Mountfield HK, ČR, 52/4), Michal Chovan (HKM Zvolen, 8/1), Milan Kytnár (HKM Zvolen, 13/0), Rastislav Špirko (HKM Zvolen, 41/4), Adam Liška (Slovan Bratislava, Rus./KHL, 3/0), Patrik Svitana (HK Poprad, 22/1), Dávid Bondra (HK Poprad, 21/4), Ladislav Nagy (HC Košice, 109/33), Matej Paulovič (Mountfield HK, ČR, 19/3), Radovan Puliš (HC 07 Detva, 11/4), Matúš Sukeľ (Slovan Bratislava, KHL, 15/0), Radoslav Tybor (Vítkovice, ČR, 42/4)

Prečítajte si aj

Korcule hokejka puk ilustracia.Finále nórskej Get-Ligaen je po úvodnom dvojzápase vyrovnané

Realizačný tím:

Generálny manažér: Miroslav Šatan

Manažérka: Zuzana Chrenková

Hlavný tréner: Craig Ramsay

Asistent trénera: Róbert Petrovický

Asistent trénera: Michal Handzuš

Asistent tréner: Andrej Podkonický

Tréner brankárov: Ján Lašák

Video analytik: Igor Andrejkovič

Kondičný tréner: Róbert Bereš

Lekár: Pavol Lauko

Fyzioterapeut: Vladimír Čavojec

Fyzioterapeut: Andrej Foltýn

Výstrojový manažér: Rastislav Ladecký

Výstrojový manažér: Ľuboš Ondrejka

Média manažér: Peter Jánošík

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články