Hossa asistoval pri výhre Dinama Riga, prvé víťazstvo aj pre fínskeho nováčika

Ponúkame Vám sumár štvrtého hracieho dňa Kontinetálnej hokejovej ligy.

Jokerit – Lokomotiv Jaroslavl 3:2 (1:1, 2:0, 0:1 )
Góly: 3. Hagman (Lajunen, Kapanen), 30. Hagman (Aaltonen, Gunderson), 32. Omark (Koukal) – 18. Novotný (Kronwall, 59. Plotnikov

Na historické prvé víťazstvo v Kontinentálnej hokejovej lige si do dnešného zápasu musel počkať fínsky nováčik KHL– Jokerit Helsinki. Fínsky klub v prvom zápase podľahol Dinamu Minsk 4:5pp, no dnes sa tešil z víťazstva nad Lokomotívom Jaroslavl. Hosťujúce mužstvo bolo síce strelecky aktívnejšie ale domáci “žolíci“ boli efektívnejší. Najväčšiu zásluhu na výhre Jokeritu mal Nicklas Hagman, ktorý sa presadil hneď dvakrát. V drese Lokomitivu si do štatistík pripísal jeden presný zásah aj český útočník Jiři Novotný.

SKA Petrohrad – HC Sochi 3:2 (0:1, 2:0, 1:1 )
Góly: 31. Belov (Thoresen, Martensson), 33. Panarin (Dadonov, Shipachyov), 54. Belov (Panarin, Shipachyov) – 3. Pervyshin (Olver, Koledov), 45. Krikunov (Krutov)

Ruský nováčik, tím HC Sochi, si dnes odkrútil premiéru v KHL. Súperom Sochi bol jeden z najväčších favoritov celej súťaže – SKA Petrohrad. Obidva tímy sa stretli už v predsezónnej príprave a na veľké prekvapenie zvíťazili hokejisti Sochi 4:2. V dnešnom zápase si ruský veľkoklub žiadne už zaváhanie nepripúšťal ale na víťazstvo sa poriadne nadrel. Sochi sa dostalo po prvej tretine do vedenia 1:0, a ešte 10 minút pred koncom držalo remízový stav. Rozhodnutie prišlo v 54. minúte, keď sa po druhýkrát v zápase presadil Belov a rozhodol o výhre Petrohradu 3:2.

AK Bars Kazaň – Atlant Mytišči 1:4 ( 0:1, 0:1, 1:2 )
Góly: 52. Moller (Mirnov, Medvedev) – 16. Engqvist (Gilroy), 32. Gilroy (Sošnikov, Rukavišnikov), 41. Kozlov (Němec, Sošnikov), 59. Němec

Po Metallurgu Magnitogorsk dnes neuspel ani historicky prvý, a celkovo dvojnásobný držiteľ Gagarinovho pohára - AK Bars Kazaň. Kazaň dnes doslova vyhorela v koncovke a Atlantu Mytišči podľahla 1:4. Z celkovo 39 striel Kazane pustil hosťujúci brankár Engren za svoj chrbát iba jeden puk. Atlant Mytišči si tak pripísal do tabuľky Západnej konferencie prvé 3 body, naopak Kazaň utrpela prvú tohtoročnú porážku.

Ďalšie dnešné výsledky

Barys Astana – Amur Chabarovsk 3:2pp (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0 , 2:1)
Góly: 8. Starčenko (Antropov), 35. Lundin, rozh. náj. Dawes – 24. Tarasov (Taimi, Špirko), 37. Baškirov

Salavat Julajev Ufa- Víťaz Čechov 6:1 (2:1, 0:0, 4:0 )
Góly: 14. Višněvskij (Kajgorodov), 19. Koltsov, 44. Kajgorodov (Pihlstrom), 56. Makarov, 58. Heikinen (Slepyšev), 60. Makarov (Kulda) – 8. Kempe (Cyganov)

Jekaterinburg – Medveščak Záhreb 3:2 (0:1, 2:1, 1:0 )
Góly: 35. Petružálek, 36. Lazarev (Petružálek), 60. Jemelejev (Levandovskij, Lapenkov) – 4. Stewart, 24. Pelletier (Flood)

Torpedo Novgorod - Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (1:0, 0:1, 0:2 )
Góly: 18. Hietanen (Imonnen) – 27. Sergejev (Gusev), 43. Lesnuchin (Maxwell), 60. Maxwell (Kašpar)

Čerepovec – Traktor Čeljabinsk 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Góly: 1. Buchnevič (Stoljarov, Kvapil), 19. Kvapil (Buchnevič) – 18. Chlystov (Glinkin, Popov), 20. Popov, 44. Abdulin (Popov, Kondratev)

Dinamo Riga – Dinamo Minsk 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 36. K. Redlihs (Darzinš, Indrašis), 42. Ščastlivyj (Hossa, Genoway), 45. Cibulskis (Indrašis, K. Redlihs), 48. Bukarts (Skvorcovs, Ščastlivyj) – 12. Cheechoo, 54. Szczechura (Linglet, Cheechoo)