Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Mládežnícky reprezentant Fínska sa rozhodol pre nečakaný krok: Pôsobiť bude v Austrálii!

PERTH - 22-ročný fínsky brankár Nico Viksten strávi sezónu 2019 v najvyššej austrálskej súťaži AIHL. Zmluvu podpísal s tímom Perth Thunder.
Nico Viksten Nico Viksten.
Zdroj: thunder.theaihl.com
Zdieľajte:

Viksten je úspešným mládežníckym reprezentantom Fínska a stále je veľmi mladý, takže jeho prestup do Austrálie znie dosť prekvapivo. Rodák z Tampere a odchovanec miestneho Ilves nastupoval za národný tím v kategóriách do 16, 18 a 20 rokov. Na MS U18 v roku 2015 dokonca získal striebornú medailu. V tíme boli napríklad aj Patrik Laine či Jesse Puljujarvi.

Prečítajte si aj

Laco Nagy sa dočkal veľkej pocty.Slováci odštartujú prípravu so Švédmi, Nagy: Bude to ťažký zápas

Od sezóny 2014/15 nastupoval v druhej najvyššej fínskej súťaži Mestis za LeKi, Espoo United a v sezóne 2018/19 bol jednotkou tímu SaPKo. V elitnej Liige nechytal. Na konte má aj zlato z juniorskej ligy vo Fínsku, ktoré získal ako jednotka Ilvesu.

Generálny manažér Perthu Thunder Stan Scott je nadšený, že do mužstva prichádza takýto kvalitný a talentovaný brankár: "Brankársky post je pozícia, ktorú chcú mať všetky kluby vybavené čo najlepšie. Nico je veľmi talentovaný gólman, ktorý nebude mať vplyv len na naše mužstvo, ale aj na celú ligu," povedal.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HK Poprad a HC Košice.Popradské sklamanie bude dlhšie doznievať, Abdul: Cieľom bol pohár
Zdieľajte:
Zdroj informácií: thunder.theaihl.com

Diskusia

Podobné články