Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vůjtek začal hľadať nových reprezentantov

KHL
So štartom hokejovej sezóny v európskych ligách vrátane KHL začal naplno pracovať aj tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vůjtek.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Už počas leta navštívil niekoľko prípravných stretnutí, v ktorých si vytypoval možných adeptov na reprezentačný dres. Vo štvrtok nechýbal ani na úvodnom dueli Slovana Bratislava proti Medveščaku Záhreb v KHL.

Šesťdesiatsedemročný tréner si už počas leta zhromaždil všetky potrebné informácie o slovenských hráčoch pôsobiacich na európskej scéne. "KHL sa rozbieha a všetko mám už podrobne naštudované. Rozpis zápasov, Slovákov v tímoch KHL, ale aj to, že KHL bude počas reprezentačných prestávok pokračovať ďalej. V Bratislave budem často, ale rovnako veľa času strávim sledovaním zápasov v najvyšších súťažiach v Česku a na Slovensku," povedal pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Vladimír Vůjtek.

Pri národnom tíme SR bude pôsobiť už štvrtú sezónu. Ako však po predĺžení spolupráce v júni avizoval, práve tento ročník bude jeho posledným v trénerskej kariére. Aj preto sa začal na vrchol sezóny, ktorým budú MS v Prahe a Ostrave, pripravovať už od leta a vyhliadol si niektorých adeptov na reprezentačný dres. "O viacerých ide v Česku veľmi dobrý chýr. Napríklad obranca Oldřich Kotvan získal so Zlínom majstrovský titul. O ňom mám dobré referencie, takže ho budeme určite sledovať. Celkovo pribudlo do českej extraligy viacero zaujímavých mien a v niektorých tímoch sa to Slovákmi len tak hemží. V Sparte máme päť hráčov, rovnako aj v Pardubiciach či Vítkoviciach a v Hradci Královom dokonca osem. Viacero šikovných chlapcov je rovnako aj v slovenskej extralige, takže si budeme mať z čoho vybrať. Pozorne budeme sledovať aj chlapcov v ostatných európskych ligách," dodal Vůjtek.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články