Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Banská Bystrica s úctou k súperovi, Ceman: Bude to veľká bitka

BANSKÁ BYSTRICA - Dvojnásobný tipsportligový majster HC'05 iClinic Banská Bystrica si vo štvrťfinále play off zahrá s mužstvom z predkola, to však neznamená, že mu neprejavuje úctu. Žiadne podceňovanie, tréner Dave Ceman vyzýva na najlepšiu hru v sezóne, aj proti hokejistom HC 07 Detva.
Dan Ceman tréner Banská Bystrica.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ceman Detvu pochválil, myslí si o nej, že bude veľmi náročný súper. "Prečítali sme si ho, pomohlo aj štúdium videí. Náš súper má značnú sebadôveru, jednoducho verí vlastným schopnostiam. Teraz dostal veľkú chuť, a to zvyšuje jeho sebavedomie. Čaká na nás náročná séria a my musíme hrať náš najlepší hokej, aký sme sa snažili ukázať počas celej sezóny."

Prečítajte si aj

Ben Marshall Banská Bystrrica.V stredoslovenskom derby je jasný favorit majster z Banskej Bystrice

Dan Ceman vyrátal všetky hokejové cnosti Detvy: "Je to agresívny súper, ktorý hrá výborne defenzívne, jeho brankár bol v poslednej sérii skvelý. Bude to veľká bitka a my nesmieme nič podceniť, ba naopak, pripraviť sa na všetko. Už prvý zápas veľa ukáže. Mali sme dosť času na to, aby sme si v pokoji potrénovali a dobre sme sa naladili. Každopádne chceme hrať našu hru, ktorú sme ukazovali predchádzajúce mesiace. Osobne sa veľmi teším na začiatok, bude to určite skvelý hokej. V našom mužstve sa počas sezóny dosť útočníkov točilo, niektorí z nich, ktorí nám pomohli, tu už nie sú, no cieľ sa splnil, a to je dôležité. Škoda, že sme si štatistiku pohoršili v záverečnom zápase základnej časti doma s Popradom. To, čo sme robili v tomto zápase zle, nech nám slúži na poučenie. Problémy nám narobil prechod súpera do nášho obranného pásma, nepremieňali sme šance, strelili málo gólov."

Obranca Ivan Ďatelinka už na občas nevyvážené výkony v sezóne nemyslí. "Bola to veľmi náročná sezóna, stále bolo štyri - päť mužstiev na dosah s bodmi. My sme podávali aj kolísavé výkony, ale ku koncu sa to už ustálilo. Doma nám to ide, dúfam, že to bude pokračovať, v každom zápase chceme ukázať, že máme na trofej."

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Kauflanwd Winter Classic Games 2019 - HC 05 Banska Bystrica - HKM Zvolen.Zvolen sa spolieha na charakter, Podkonický očakáva vyrovnané súboje

Mladý útočník Dávid Šoltés zdôrazňuje hlavne vysokú profesionalitu, ktorá sa nakopila v mužstve. "Je veľmi dobré začať doma a dúfam, že našu silu budeme potvrdzovať aj v play off. Sme veľmi dobrá partia, aj kvalitní hráči, v tom máme veľkú silu. V play off sa hrá iný hokej, je to niekedy o jednom zápase, o jednej chybe, a treba sa na to stopercentne pripraviť. Všetci sme profesionáli, mrzí nás síce tá prehra s Popradom v základnej časti na koniec, ale rýchlo sme na ňu zabudli."

Od útočníka Tomáša Ziga sa opäť očakáva maximálna pracovitosť. "Tímová práca sa nám zo začiatku darila ťažšie, ale koniec sme to zvládli, stmelili sme sa a teraz nás už čaká to ťažšie, vyhrať play off. Domáce prostredie je pre nás veľká výhoda, zaslúžili sme si rešpekt, treba ho len potvrdiť v play off. Nič iné ako víťazstvá si nepripúšťame."

Prečítajte si aj

Detva radost hokej.Detve narástli pred štvrťfinále krídla, nezľakne sa ani majstra
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články