VIDEO Barani porazili Nové Zámky a stali sa víťazmi základnej časti!
HC'05 iClinic B. Bystrica - HC Nové Zámky 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 15. Zigo (Bartánus, Higgs), 48. Lamper, 54. Surový (Southorn) - 19. H. Ručkay (Ordzovenský, Zbořil). Rozhodovali D. Konc st., Stano - Tvrdoň, Vyšný, vylúčení 8:10, navyše Faille 10 min za napadnutie zozadu, Southorn 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 2561 divákov.
HC'05 iClinic B. Bystrica: Williams - Kubka, Ďatelinka, Marshall, Mihálik, Sloboda, Southorn, Glenn - Lamper, Surový, Šoltés - Asselin, Faille, Selleck - Bartánus, Higgs, Zigo - Koper, Šťastný, Matoušek - Češík
HC Nové Zámky: Košarišťan - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Šimun, Urban, Bajtek - Rogoň, Hruška, Štrauch - Ondrušek, Fábry, Nejezchleb
Po prvej tretine remízový stav vôbec neodzrkadľoval prevahu domácich, ktorí by v prípade víťazstva mohli už oslavovať prvé miesto v tabuľke po základnej časti. Síce si veľa gólových šancí nevypracovali, no v neustálom tlaku nedali súperovi vydýchnuť. Navyše mali k dispozícii aj tri presilovky, tú tretiu až v samom závere tretiny, no zahrali ich dosť rozpačito. V 15. min sa konečne presadil Zigo, keď po strele Bartánusa vyrazený puk poslal zblízka do bránky. Hosťom, ktorí bojovali aj o prvú šestku v tabuľke, stačila len chvíľka nepozornosti domácej obrany a v 19. min vyrovnali po tom, čo si H. Ručkay pekne nakorčuľoval pred bránku a zužitkoval nahrávku od Ordzovenského. V druhej tretine pribudla na ľade nervozita a najviac sa prejavila pri ručnej výmene Asselina a Bajteka. 'Barani' nie a nie streliť gól, spálili množstvo šancí a dokonca aj takých, ktoré by sa naozaj mali premieňať, navyše premárnili aj minútovú presilovku o dvoch hráčov. V 32. min nastrelil Kubka hornú žŕdku, v 38. min v oslabení Koper nepremenil samostatný nájazd a to isté sa o pár sekúnd neskôr pritrafilo Selleckovi. Hostia sa sústredili najmä na obranu a jedine Zbořil sa v presilovke dostal v 34. min do nádejného zakončenia, no Williams spoľahlivo zakročil. V úvode tretej tretiny Bartánus bol trikrát blízko ku gólu, pri tej tretej šanci spoľahlivý Košarišťan úmyselne posunul bránku a dostal trest. Sieť rozvlnil až v 48. min Lamper pri hre štyroch na štyroch, keď premenil samostatný nájazd a ponúkla mu ho hrubá chyba Šimuna. Vzäpätí mohol vyrovnať Kudla, a pri jeho šanci brankárovi Williamsovi pomohla žŕdka. Víťazstvo domácich spečatil v 54. min v presilovke svojou typicky prudkou strelou z pravej strany Surový.
Prečítajte si aj
VIDEO Žilinčania mali poslednú šancu na záchranu pred barážou, od Košíc ale dostali poriadny výprask