Chára prispel k víťazstvu: Famózny výkon okorenil gólom

NEW YORK - Slovenský hokejista Zdeno Chára prispel v noci na utorok v zámorskej NHL gólom k víťazstvu Bostonu na ľade San Jose 6:5 po predĺžení. Bruins v druhej polovici zápasu premrhali trojgólový náskok, napokon sa však tešili zo zisku dvoch bodov. O ich triumfe rozhodol v závere štvrtej minúty extra času Charlie McAvoy.
Zdroj: 29868

Hráči Tampy Bay v zostave s Erikom Černákom zvíťazili v aréne Columbusu 5:1. Slovenský obranca strávil na ľade vyše 22 minút a na konto si pripísal plusový bod. Ruský kanonier Nikita Kučerov si vylepšil štatistiky o päť kanadských bodov, keď k dvom gólom pridal tri asistencie. "Blesky" natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov. Ottawa s Christiánom Jarošom prehrala v gólovej prestrelke v Chicagu 7:8. Arizona bez Richarda Pánika podľahla Calgary 2:5.