Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovenky na MS v B-skupine s Češkami, Lotyškami a Švédkami

ITTIGEN - Reprezentantky SR sa na tohtoročných majstrovstvách sveta florbalistiek vo švajčiarskom Neuchateli (7. - 15. decembra) predstavia v B-skupine spolu s Češkami, Lotyškami a Švédkami. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Ittigene neďaleko Bernu.
Zápas slovenských reprezentantiek vo florbale.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovensko bolo po prvý raz v histórii na základe svetového rebríčka a dosiahnutých výsledkov (5. miesto na MS v roku 2017 v Bratislave) zaradené do druhého výkonnostného koša, čo znamená, že po prvý raz si zahráme na MS hneď so súpermi zo svetovej štvorky.

"Nemáme práve najľahšiu skupinu a všetci naši súperi sú veľmi náročnými protivníkmi. Lotyšky sú najťažšími súperkami z nášho koša, ktoré sme mohli dostať. Určite si ale na ne veríme a budeme ich chcieť poraziť," povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) tréner reprezentácie SR žien Michal Jedlička a k prestížnemu súboju s jeho rodným Českom dodal: "Prial som si do skupiny Švajčiarky, na ktoré bude v domácom prostredí veľký tlak a s Češkami by som si radšej zahral v semifinále. Je to však lepšie zahrať si spolu v skupine než proti Fínsku. Česká reprezentácia je zhruba na rovnakej úrovni ako Švajčiarsko. Proti Švédkam si chceme schuti zahrať a trochu ušetriť sily na ďalšie zápasy. Určite sa s nimi nebudeme naháňať, pretože všetci dobre vieme, že Švédsko je herne úplne inde než zvyšné krajiny."

Dlhoročná kapitánka slovenského tímu Lucia Jelínková nemala pre pracovné povinnosti čas sledovať priamy prenos žrebovania, no hneď, ako bola možnosť si pozrela obsadenie skupín.

"Zloženie skupiny mi celkom nahnalo strach. Akosi mi tam odrazu chýbajú exotickí súperi, na ktorých som si za tie roky zvykla. Povedala by som, že naša je o niečo náročnejšia než A-skupina. Na druhej strane nás rozhodne pripraví na ďalšiu fázu turnaja a myslím si, že v nej môžeme prekvapiť. V elitných skupinách už nemôžeme čakať ľahkých súperov, takže nám nezostáva iné, než sa poriadne pripraviť a zabojovať," povedala Jelínková.

Žreb si nenechala ujsť líderka národného tímu SR Michaela Šponiarová, ktorá ho s napätím sledovala vo fínskom Tampere, kde si oblieka dres tamojšieho tímu Classic. "Ťažko povedať, či som so žrebom spokojná. To sa uvidí až na samotných majstrovstvách sveta. Rozloženie skupiny nie je zlé. Zápas s Lotyšskom sme absolvovali počas kvalifikácie v Trenčíne, takže máme dostatočný materiál na prípravu. Súboj proti Česku bude zaujímavý pre oko diváka a určite vyhecovaný aj na ihrisku. Keď chceme niečo uhrať so Švédskom, budeme potrebovať kvalitnú defenzívu a trocha šťastia. Na šampionát sa už teraz teším a verím, že predvedieme kvalitné výkony," vyhlásila aktuálne piata najproduktívnejšia hráčka fínskej najvyššej súťaže Salibandyliigy.

Zloženie základných skupín na tohtoročných MS florbalistiek vo švajčiarskom Neuchateli (7. - 15. decembra):
A-skupina:
Fínsko, Nemecko, Poľsko, Švajčiarsko
B-skupina: Česko, Lotyšsko, SLOVENSKO, Švédsko
C-skupina: Dánsko, Estónsko, Nórsko, Japonsko
D-skupina: Austrália, Singapur, Thajsko, USA

Zdieľajte:
Zdroj informácií: SZFB

Diskusia

Podobné články