Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Kafka v prvom zápase na Slovensku prispel k víťazstvu AS Trenčín na pôde majstra

STUPAVA - Legendárny český florbalový brankár Tomáš Kafka má za sebou úspešnú premiéru v slovenskej extralige mužov. Najlepší brankár na svete za rok 2006 sa podieľal na prekvapivom triumfe AS Trenčín nad aktuálnym šampiónom Tsunami Záhorská Bystrica 4:3 v piatkovom predohrávanom stretnutí 18. kola extraligy. Víťazstvo ma o to väčšiu cenu, že sa zrodilo na palubovke súpera.
Tomáš Kafka na tréningu AS Trenčín.
Zdroj: facebook AS Trenčín
Zdieľajte:

Režisérom víťazstva bol v poli hrajúci tréner a kapitán Juraj Matejka, ktorý strelil dva góly. Druhý, s prívlastkom víťazný dosiahol iba 19 sekúnd pred koncom tretej tretiny počas presilovej hry. "Počas prvej tretiny sme na bránku Trenčína nevystrelili ani jednu strelu a tak sa nedá streliť gól. Počas druhej časti sme sa konečne osmelili a chlapci začali viac strieľať a záverečná tretina bola z našej strany najlepšia, no, žiaľ, doplatili sme na záhadné vylúčenie na konci zápasu a v ňom sme inkasovali rozhodujúci gól. Trenčín hral celkom dobre v obrane a nám sa proti družstvám z nižších miest tabuľky nehrá optimálne. Neviem, či mali moji zverenci rešpekt zo súperovho brankára Kafku, no je to človek ako každý iný, ale ak si niečo zaumienite v hlave, je to náročné z nej dostať von," hneval sa podľa spravodajstva Slovenského zväzu florbalu (SZFB) tréner domácich Ján Purc.

A čo na premiéru na Slovensku vraví štyridsaťročný Kafka? "Tím šliapal ako hodinky. Chlapci zablokovali toľko striel, že som ani nemal veľa práce," napísal "Bolek" na facebooku. Prvý gól inkasoval z hokejky mladíka Tomáša Juricu. "Nie je to bežný brankár, ale legenda, čiže ma gól v jeho sieti rozhodne potešil, no viac by ma tešilo víťazstvo nášho tímu," povedal mladý hráč druhého tímu 12-členného poradia.

Program 18. kola priniesol aj bratislavské derby, v ktorom hráči Snipers zvíťazili nad Hurikánom 6:4. Víťazný tím si poistil šieste miesto v tabuľke, kým Hurikán zostal posledný. "Súboj s Hurikánom sme brali ako ideálnu príležitosť si vyskúšať natrénované veci. Zápas sme mali po celý čas pod kontrolou a konečný výsledok nie je v konečnom dôsledku až taký dôležitý," zhodnotil tréner Snipers Dárius Siheľský.

Florbalová extraliga mužov - 18. kolo:

PIATOK - predohrávky
Tsunami Záhorská Bystrica - AS Trenčín 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
1. FBC Trenčín - Grasshoppers Žilina 9:7 (2:1, 2:1, 5:5)

SOBOTA
Snipers Bratislava - Hurikán Bratislava 6:4 (2:1, 4:3, 0:0)
TJA-FBO Nižná - Mikuláš Prešov 14:5 (7:2, 2:3, 5:0)
Young Arrows Spišská Nová Ves - ATU Košice 9:11 (1:4, 3:4, 5:3)
Florko Košice - Lido Bratislava 7:8 po sam. nájazdoch (2:2, 2:3, 3:2 - 0:0. 0:1)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: SZFB

Diskusia

Podobné články