Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Versteeg bude hrať na severe Európy, dohodol sa so švédskym majstrom

ŠTOKHOLM - Kanadský hokejový útočník Kris Versteeg neposilnil HK Nitra. Do konca sezóny bude hrávať za Växjö Lakers HC, ktoré je obhajcom švédskeho titulu.
Rewrzgew ruew rziew re.
Zdroj: ehteamsports.wordpress.com
Zdieľajte:

32-ročný rodák z Lethbridge v NHL nastupoval za Toronto, Floridu, Philadelphiu, Carolinu, Los Angeles a Calgary. Aktuálnu sezónu začal v Avangarde Omsk, ale za jedenásť stretnutí získal iba päť bodov (3+2). Versteeg je dvojnásobný víťaz Stanley Cupu s Chicagom Blackhawks.

Prečítajte si aj

Rewjri ejwo rijew reowj rioew.VIDEO Balej si po odchode zo Žiliny našiel nový klub, ročník dohrá v Nemecku

Spojenie HK Nitra a Kris Versteeg sa v závere prestupového termínu ukazovalo ako reálne, Kanaďan mal záujem pôsobiť v jednom tíme so svojím bratom Mitchom. Podľa pravidiel Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) však mal na neho práva ruský klub Avangard Omsk, v ktorom hral v úvode sezóny 2018/2019.

„Vyjadrenie z IIHF sme dostali tesne pred piatkovým zápasom v Banskej Bystrici. Bolo negatívne v tom zmysle, že IIHF povolí prestup iba v tom prípade, ak sa klub Omsk dohodne so samotným hráčom na kompenzácii. Z tohto vyjadrenia sme boli rozčarovaní, pretože to nebol žiadny posun. Toto stanovisko bolo pre nás známe už pred mesiacom. Sme veľmi nespokojní, že o takejto veci rozhodovali tak dlho a nakoniec to malo takýto záver. Napriek tomu sme vyvinuli naše úsilie a skontaktovali sa s vedením Omsku. Pokúsili sme sa s nimi dohodnúť, ale k dohode medzi naším klubom spolu s Krisom a klubom z Omsku neprišlo. Ak by sme sa dohodli, transfer z IIHF by bol potvrdený s dátumom 9. január, čiže z tohto pohľadu by bolo všetko v poriadku. Omsk aj po viacerých návrhoch z našej strany stále trvá na vyplatení plnej sumy, a tá nie je v našich spoločných silách ani v spojení so samotným Krisom,“uviedol prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články