Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Žijeme! povedal si prvý muž humenskej lavičky a teší sa na ďalšie zápolenie

HUMENNÉ - Ešte to neskončilo. Humenné sa famóznym výkonom zošmyklo z lopaty Dubnice a vynútilo si aj druhý domáci súboj. Dve tretiny to bolo vyrovnané, ale nováčik pridal na vyššie obrátky a tretiu tretinu vyhral 3:1. Konečný výsledok bol 5:2. Tréner MHK Milan Staš bol veľmi spokojný s hrou svojich zverencov.
Tréner Milan Staš bol veľmi spokojný po zisku prvého bodu v sérii s Dubnicou.
Tréner Milan Staš bol veľmi spokojný po zisku prvého bodu v sérii s Dubnicou. Zdroj: IH
Zdieľajte:

Pán tréner, koniec sezóny sa ešte nekoná. Hodnotenie bude kladné, však?

"Vytvorili sme si sľubný náskok v pomere 2:0. Hrali sme veľa v oslabení, bolo to náročné a Dubnici sa podarilo znížiť. Chalani dokázali, že sú dobrá partia a zabojovali pre divákov. Chceli im pripraviť pozvánku na stredu, a to sa im podarilo. Žijeme!"

Aký duel očakávate v stredu?

"V úvode to bude asi o oťukávaní a taktike. Kto prvý skóruje, získa na svoju stranu veľkú výhodu. Sily obojstranne ubúdajú, no verím, že to budeme my. Máme snahu ešte raz vycestovať do Dubnice."

Veľká škoda, že ste prvý zápas pri Váhu na konci nezvládli. Teraz by to bolo o humenskom mečbale.

"Už sme o tom hovorili stokrát. Každý hovorí škoda, ale na to je už neskoro. Mali sme to vo svojich rukách, ale nevyšlo to. Musíme si počkať na našu chvíľu a možno hokejový Boh nám bude priať."

Prečítajte si aj

Rewrzgew ruew rziew re.Je rozhodnuté: Kris Versteeg Nitru neposilní!

Od 29.minúty ste dohrávali bez vylúčeného Kövéra. Aký je váš pohľad na jeho odchod pod sprchy?

"Nevidel som to, pretože som vtedy rozdával pokyny iným hráčom. Zrazu som len videl, že hráč hostí ležal na ľade. Ešte som sa ani nepýtal Kuba, čo sa tam zomlelo."

Celkovo ste zaznamenali až trinásť vylúčení, to by sa v play-off nemalo stavať. Súhlasíte?

"Rozhodcovia mali svojsky meter. Nebudem sa k tomu vyjadrovať. Dôležité je, že sme vyhrali, chceli sme to a ideme ďalej."

Spomínali ste hokejového Boha. Veríte, že vám pomôže vojsť aj do semifinále?

"Čaká nás dosť práce. Sú pred nami dve stretnutia a až potom sa ukáže, či nám pomôže."

Zdá sa, že nie ste nič dlžní svojmu logu, v ktorom máte leva. Skutočne vás niekoľkokrát spomínané problémy z konca minulého roka zomkli.

"Od začiatku sezóny sme mali problém s brankármi. Prešli sme si určitým vývojom a neskoro sa skladal tím. Partia musela dozrieť a aj zvyknúť si na seba. Každá kabína potrebuje čas, aby sa veci správne nastavili a fungovalo to."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Ivan Harčár

Diskusia

Podobné články