Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Čakanie neprichádza do úvahy, hlási Král

POPRAD - Mali to dobre rozbehnuté, ale nezískali ani bod. Hráči Detvy v piatok lúpili na novom štadióne v Mikuláši a v nedeľu pár kilometrov bližšie pokračovali v dobrom výkone aj v Poprade. Ujali sa vedenia zásluhou Zděnka Krála, ale domácim sa podarilo ešte v druhej tretine otočiť vývoj vo svoj prospech a v tretej si výhru poistili.
Autorom jedného gólu Detvy pod Tatrami bol Král.
Autorom jedného gólu Detvy pod Tatrami bol Král. Zdroj: hokej.sk
Zdieľajte:

Detva bola nepríjemná hlavne v prvej tretine, ale k spokojnosti jej chýbali potrebné góly.

"Samozrejme, chceli sme si nadviazať na výkon z Mikuláša. Prvú tretinu sme sa dobre držali a mali sme viac z hry. Otváral som skóre na začiatku druhej tretiny, ale opäť sme sa nevyhli vylúčeniam, ktorými sme Poprad vrátili do hry."

Čo ste ešte robili zle okrem spomínaných vylúčení?

"Odklonili sme sa od nastaveného systému. V dobrom tempe sme vedeli hrať len prvú časť. To nahrávalo domácim."

Zlyhávali ste aj pri početných výhodách. A ak už sa naskytla šanca skórovať, vylámali ste si zuby na Nechvátalovi.

"Naozaj sme sa snažili strieľať z každého miesta, čo sa nám darilo. Stroskotávali sme však na popradskom brankárovi, ktorý chytal spoľahlivo. Veľmi nás mrzí presilovka 5 na 3. Keby sme počas nej dali kontaktný gól, mohli sme sa priblížiť aspoň k bodu."

Prečítajte si aj

Richard Lintner Winter Classic.Lintner sršal spokojnosťou: Winter Classic dopadol výborne a bude ďalší

V čase snahy o vyrovnanie prišla hrúbka Martina Chovana dokonca pri vlastnej presilovke, protiútok súpera a gól na 3:1.

"Tento moment by som veľmi Martinovi nepripisoval. Išlo o sporný okamih, keď mu súperov hráč vletel pod nohy. Nechcem sa obúvať do rozhodcov, ale podľa mňa sa to mohlo potrestať ako pád pod nohy."

Priamy postup do play-off už nebude. Čaká vás kvalifikácia o vyraďovacie boje. Keďže na Trenčín strácate až 20 bodov, určite upriamite pozornosť na udržanie aktuálneho deviateho miesta...

"Do ďalších stretnutí pôjdeme naplno a nebudeme čakať, čo sa bude diať pod nami. Uspokojenie nemá u nás miesto. Máme malý náskok, ktorý nič neznamená. V hre je ešte osemnásť bodov a stať sa môže hocičo."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Ivan Harčár

Diskusia

Podobné články