Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Košice získali ruského obrancu a bývalého miláčika fanúšikov Slovana Bratislava

KOŠICE - Vedenie tipsportligového hokejového klubu HC Košice angažovalo ruského obrancu Romana Derljuka a jeho krajana s izraelskými koreňmi Eliezera Šerbatova.
Šimíček Košice TASR.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Obaja by sa mali k "oceliarom" pripojiť počas nasledujúceho týždňa. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Prečítajte si aj

Tradičná extraligová bašta slávi jubileum v extralige. Dnes pôsobí o súťaž nižšie.Martin hlási zaujímavú posilu, z Detvy prišiel český obranca

Slovenským fanúšikom je z dvojice známejší 27-ročný krídelník Šerbatov. Ten pôsobil v sezóne 2017/2018 v Slovane Bratislava, za ktorý odohral v KHL 35 zápasov s bilanciou 1 gól a 3 asistencie. Má za sebou pôsobenie v nižších zámorských súťažiach, zahral si aj vo Francúzsku a Kazachstane. V sezóne 2018/2019 sa objavil v kanadskom klube Petroliers du Nord (LNAH), za ktorý odohral 5 zápasov. Jeden zápas odohral aj za lotyšský HK Kurbads.

Derljukova doterajšia kariéra sa dlho odvíjala v ruských kluboch. Jednu sezónu absolvoval v AHL, prevažnú časť kariéry však odohral v KHL. V nej odohral celkovo 327 zápasov, v ročníku 2012/2013 získal Gagarinov pohár. Pred pôsobením v Košiciach začal sezónu 2018/2019 v bieloruskej lige. V 39 zápasoch dosiahol 2 góly a 10 asistencií.

Prečítajte si aj

Košice radost goly.Košice uspeli proti Liptovskému Mikulášu, v závere rozhodol Suja
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články