Mal byť veľkou posilou, no Kanaďan so skúsenosti z NHL skončil v Sparte už po šiestich zápasoch

PRAHA - Kanadský útočník Blair Jones v Sparte Praha dlho nevydržal, odohral iba šesť stretnutí a jeho skúška v českej lige skončila.
Zdroj: 15908

32-ročný hokejista má na konte až 132 štartov v NHL za Tampu Bay, Calgary a Philadelphiu, no ani tie mu nepomohli pri snahe získať plnohodnotný kontrakt v Sparte Praha.

Pozrite si aj

VIDEO Kuriozita v NHL: Fleury sa snažil oblafnúť rozhodcov aj hráčov súpera snehom!

Vedenie si od neho sľubovalo hlavne dôraz v predbránkovom priestore, avšak Jones v šiestich zápasov strelil iba jediný gól pri výhre 3:0 nad Olomoucom.

Naposledy nastúpil pri prehre 1:2 s Třincom, kedy zaznamenal až 34 trestných minút. Najskôr obdržal prvý dvojminútový trest, po tom druhom nesúhlasil a dostal osobný trest na desať minút. Keďže protestoval ďalej, dostal aj druhý a zápas pre neho predčasne skončil.