Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Do Banskej Bystrice sa vracia mladý útočník, ktorý s tímom získal historický titul

BANSKÁ BYSTRICA - Na dvojtýždňovú výpomoc sa do HC ´05 iClinic Banská Bystrica vracia útočník Mário Róth, ktorý v tejto sezóne nastupoval za Duklu Michalovce.
Na snímke Mário Róth (Banská Bystrica) sa teší po góle.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

24-ročný krídelník je rodákom z Banskej Bystrice, v ktorej hokejovo vyrastal a v sezóne 2013/14 ako devätnásťročný absolvoval debut v A-tíme HC ´05. Ročník 2016/17 dokončil pod Urpínom, takže aj on sa mohol tešiť z historického titulu pre HC ´05 iClinic Banská Bystrica.

Prečítajte si aj

Rjewerjew rewi rew reiw prestupy a špekulácie.Naživo: Sledujte s nami januárové prestupy a špekulácie v Tipsport lige

Aktuálnu sezónu odohral Mário v druhej najvyššej súťaži. V drese Dukly Michalovce nastúpil 36-krát. Strelil 21 gólov a pridal 34 asistencií. Do Banskej Bystrice sa vracia v rámci dvojtýždňového hosťovania, nakoľko máme zranených množstvo útočníkov. Hrať bude môcť už v utorok na ľade MsHK Žilina.

„Teším sa veľmi na to, že si môžem znovu zahrať Tipsport ligu a o to viac, keď budem obliekať dres mužstva, kde som prežil v podstate skoro celý hokejový život. Verím, že sa mi aspoň z časti bude dariť tak, ako v Michalovciach, kde som veľmi spokojný. Urobím maximum pre to, aby som sa čo najlepšie ukázal a pomohol mužstvu. Banskej Bystrici ďakujem za príležitosť znova za ňu hrať,“ povedal Mário Róth.

Prečítajte si aj

Gabriel Majoross MAC Budapešť.VIDEO MAC Budapešť poslal mladého útočníka, ktorý odohral všetky zápasy, na hosťovanie
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hc05.sk

Diskusia

Podobné články