Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Krásne gesto od Malkina: Takto podporil obete tragédie v rodnom meste!

NEW YORK - Ruský hokejista Jevgenij Malkin nastúpil na stredajší zápas NHL proti New Yorku Rangers s popísanými korčuľami.
Sdgsaid gsagdgsa dgisadas.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Útočník Pittsburghu Penguins tým vyjadril podporu svojim rodákom v Magnitogorsku, kde po výbuchu plynu v obytnom dome stúpol počet mŕtvych na 37. Tridsaťdvaročný Malkin si na obe korčule napísal: "Magnitogorsk, si v mojom srdci".

Prečítajte si aj

All stars game NHL Crosby Oveckin Weber.VIDEO Zápas hviezd bude bez Slovákov, v exhibícii až traja žraloci zo San José

Popísané korčule Malkin zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. "Chcel som si dať niečo na dres, ale to pravidlá NHL jednotlivcovi nedovoľujú. Nápis na hokejke by zasa nebol viditeľný. Tak som si dal nápis na korčule. Videl som to u basketbalistov v NBA, ktorí si niekedy popíšu tenisky," vysvetlil Malkin pre ruský denník Sport-Express.

Tragédia sa ruského hokejistu veľmi dotkla, neďaleko od miesta výbuchu totiž vyrastal. "Vyrastal som v dome č. 141 a zrútil sa dom č. 165. Stalo sa naozaj len kúsok odo mňa. Je ťažké povedať, či som niekoho poznal, nevidel som zoznam mien, ani fotografie ľudí, ktorí zahynuli," dodal Malkin.

Prečítajte si aj

Veľká posila pre Slovan.V októbri dal košom Slovanu a hral amatérsku súťaž, teraz sa prekvapivo sťahuje do Anglicka

Obete pondelňajšej tragédie si v sobotňajšom domácom zápase KHL uctia aj hráči Metallurgu Magnitogorsk. Proti Torpedu Nižnij Novgorod nastúpia so smútočnými páskami na rukávoch. Pred zápasom bude minúta ticha a počas stretnutia nebude klub organizovať žiadny program pre fanúšikov.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články