Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Ovečkin vynechá Zápas hviezd: Rozhodol sa sám, dostal trest

WASHINGTON - Kapitán Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin v stredu informoval vedenie NHL, že vynechá januárový Zápas hviezd v San Jose, aby si odpočinul a zároveň si odpyká automatický jednozápasový trest.
MetaHeadline: Alex Ovečkin gól oslava.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Najlepší strelec NHL v prebiehajúcej sezóne sa chce počas záverečného januárového týždňa pripraviť na druhú časť sezóny. "Moje telo potrebuje odpočinok," povedal tridsaťtriročný útočník po stredajšom tréningu. Ovečkin doteraz odohral všetkých 33 zápasov ročníka a nazbieral v nich 45 bodov.

Prečítajte si aj

Wishart koniec Pardubice.Pardubice ukončili spoluprácu s Wishartom a Treilleom, prišli Eklund a Ihnačák

Washington odohrá posledný zápas pred víkendom hviezd 23. januára v Toronte. Zápas hviezd je na programe 26. januára a Capitals potom nastúpia až 1. februára proti Calgary.

Zástupca komisára NHL Bill Daly potvrdil, že Ovečkin musí vynechať zápas pred alebo po All-Star víkende. NHL nedávno zaviedla automatický jednozápasový trest pre hráčov, ktorí odmietnu účasť na exhibičnom stretnutí. Výnimkou sú zranenia.

Prečítajte si aj

Ben Betker Detva sssss.Betker vniesol do Detvy nový vietor, vždy chcel pôsobiť v Európe

Fanúšikovia si v hlasovaní zvolili Ovečkina za kapitána tímu Metropolitnej divízie. Zatiaľ nie je jasné, kto po ňom prevezme túto funkciu. Informovala agentúra AP.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články