VIDEO Slováci nestačili ani na Švédsko, podali však dobrý výkon

VICTORIA - Slovenskí reprezentanti do 20 rokov neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení na MSJ v Kanade. Švédsku podľahli 2:5.
Zdroj: 30557

Po prehre s USA sme vstúpili do stretnutia proti Švédsku s jedinou zmenou v zostave, keď nastúpil brankár Sklenár namiesto Hlavaja. Ten zo začiatku veľa práce nemal. Švédi mali síce viac z hry, avšak prvú vážnu šancu obstaral v dvanástej minúte Miloš Roman, po prihrávke Lišku neuspel. Gól nakoniec padol najskôr do našej brány, v prečíslení dvoch proti jednému uspel Lucas Elvenes. Slováci vyrovnali vďaka presilovke, z ľavého kruhu trafil krásne pod brvno Adam Liška. Nakoniec sa išlo do kabín za priaznivejšieho stavu pre "Tre Kronor", pri signalizovanom vylúčení Fehérváryho v tlaku uspel Emil Bemström.

VIDEO Neskutočná paráda kanadskej hviezdy: Dánov poslala do bufetu!

Po prvej tretine to síce bolo iba o gól, avšak v druhej sa Švédi dostávali ešte viac k svojim kombináciám a aj keď z toho neboli vyložené šance, tak mali nad nami navrch. Tretím gólom v sieti Sklenára to korunoval v presilovke Emil Bemström, ktorý bol na konci krásnej akcie a zakončoval do prázdnej brány. Z našej strany poslal výbornú strelu Filip Krivošík, Ersson zasiahol vyrážačkou.

Do tretej tretiny sme nastúpili s odhodlaním niečo so stretnutím spraviť, lenže Andrej Golian zbytočne fauloval a kapitán Erik Brännström tvrdou strelou zvýšil už na 1:4. Miloš Fafrák však opäť dostal stretnutie na dva góly, respektíve nie on, ale švédsky obranca Sveningsson, ktorý si strelil vlastný gól. Pri rozohrávke puk zaparkoval medzi betón Erssona a žrď. Keď sa zdalo, že by sme mohli záver duelu zdramatizovať, v rozohrávke pochybil Dlugoš, čo spred bránkoviska potrestal na piaty zásah Isac Lundeström. Na Švédsko sme teda nestačili a na turnaji ostávame stále bez bodu.

VIDEO Fínska hviezda si krátila čas na trestnej lavici rozdávaním autogramov

Slovensko - Švédsko 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 14. Liška (Hrehorčák, Fehérváry), 49. Fafrák – 12. Elvenes, 17. Bemström (Lundkvist, Holmberg), 27. Bemström (Elvenes, Sandin), 46. Brännström (Lundeström, Boqvist), 53. Lundeström

Slovensko: Sklenár - Fehérváry, Ivan, Žiak, Korečník, Demo, Dlugoš, Golian - Liška, M. Roman, Hrehorčák - M. Pospíšil, A. Ružička, Krivošík - Kelemen, A. Kollár, Baláž - Regenda, Kukuča, Fafrák

Švédsko: Ersson – Brännström, Westerlund, Sandin, Boqvist, Ginning, Lundkvist, Broberg – Elvenes, Gustafsson, Fagemo – Hugg, Holmberg, Bemström – Olofsson, Lundeström, Zetterlund – Södergran, Hållander, Bäck – Sveningsson