VIDEO Famózny Godla kľúčom k výhre proti Třincu, prekonal ho iba Gernát

DAVOS - Druhý deň na Spengler Cupe otvoril zápas HC Oceláři Třinec proti KalPe Kuopio. V stretnutí sa výraznou mierou zapísali Slováci.
Zdroj: 30549

Od začiatku predvádzali oba tímy výborný ofenzívny hokej, pričom viac z hry mal Třinec, lenže Denis Godla podal úžasný výkon a počas celého stretnutia chytil minimálne sedem stopercentných príležitostí súpera. Podal úžasný výkon!

VIDEO Slovenský obranca Gernát predviedol famózny brankársky zákrok

Skóre v prvej tretine otvoril Alexander Ruutu, následne Martin Gernát zastavil puk na čiare, a tak tento slovenský obranca v prostrednej časti hry vyrovnal. Iba o niekoľko sekúnd vrátil vedenie fínskemu tímu mladý Francúz Texier.

Tretiu tretinu otvorila chyba Martina Gernáta, tú využil na svoj druhý zásah v stretnutí Alexander Ruutu. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Tomáš Marcinko, nášmu útočníkovi preskočil puk pred prázdnou bránou hokejku.

Godla pochytal až 29 striel. Po stretnutí sa však nestal najlepším hráčom svojho tímu, tým je Alexandre Ruutu (2+1), na strane Třinca toto ocenenie dostal Martin Gernát (1+0).

Třinec tak prehral aj druhý zápas v základnej skupine a v sobotu (29.12.) sa predstaví vo štvrťfinále, zatiaľ čo KalPa zajtra (28.12.) zabojuje o priamy postup do finále proti Metallurgu Magnitogorsk (15:10).

Naživo: Sledujte s nami posledné hodiny prestupového obdobia v KHL

KalPa Kuopio - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 13. A. Ruuttu (Rissanen, Texier), 34. Texier (A. Ruutu), 41. A. Ruutu – 33. Gernát (R. Bukarts)

KalPa Kuopio: Godla – Leskinen, Wilson, Seppälä, Fairchild, Riekkinen, Lappalainen, Gröndahl, Mäkinen – Texier, Rissanen, Ruuttu – Klemetti, Luostarinen, Kantola – Sebok, Nuutinen, Jokinen – Vainiola, Hyvarinen, Knuutinen

HC Oceláři Třinec: L. Daneček – D. Musil, Gernát, Galvinš, Kundrátek, Matyáš, Adámek, Haman – M. Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Novotný, R. Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Christov – Chmielewski

Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove