VIDEO Kanada zdolala na Spengler Cupe Davos, drámu rozhodol Boychuk

DAVOS - Úvodný hrací deň Spengler Cupu zakončili večerným duelom Kanada s domácim Davosom. Duel priniesol veľmi zaujímavé momenty na obidvoch stranách.
Zdroj: 30529

Hokejisti Kanady zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení na 92. ročníku Spengler Cupu, keď zvíťazili nad Davosom 2:1. Úvodná tretina sa niesla v znamení dominancie "javorových listov" korunovaním gólom exslovanistu Boychuka. V druhej časti hry zvýšil vedenie hostí D'Agostini. Domácim sa ešte v závere druhej tretiny podarili znížiť a to zásluhou centra štvrtej formácie Badera. Záverečná tretina bola skôr o bojovnosti a veľa hokejovej krásy sme nevideli. Davos sa snažil vyrovnať, ale Kanada si tesný náskok udržala a doviedla duel do víťazného konca. Program slávneho turnaja pokračuje ďalšími zápasmi zajtra a Davos bude hrať proti Norimberku.

VIDEO Dráma v otváracom zápase Spengler Cupu: Třinec padol v nájazdoch

HC Davos - Team Canada 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 39. Bader – 6. Boychuk (Després, Dalpe), 24. D'Agostini (Ebbett)

HC Davos: Lindbäck– Nygren, Kparghai, Du Bois, Stoop, Sanguinetti, Buchli, Heldner, Jung – Ambühl, Lindgren, Meyer – Hischier, D. Wieser, M. Wieser – Pestoni, Aeschlimann, Egli – Simion, Bader, Klasen

Team Canada: Fucale– Bieksa, Wiercioch, Fabbro, Quincey, Després, Noreau, Curran – Dalpe, Boychuk, Emmerton – Ebbett, D'Agostini, DiDomenico – Micflikier, D. Moore, Lapierre – T. Mitchell, Cracknell, Winnik– Gagnon

Zdroj informácií: hokejovysvet.sk