Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Nie som bitkár, ale toto ma vytočilo, narážal Giľák na provokácie Trnavy, ktorá sa mu smiala z konca v Detve

MICHALOVCE - Jasná výhra lídra. Michalovce doma rozstrieľali Trnavu 9:3, ktorá pricestovala s výrazne okliešteným kádrom. Hostia môžu byť radi, že neschytali väčší debakel. V zápase sa dvomi gólmi uviedol Matej Giľák, ktorý už má skúsenosť s michalovským hokejom zo sezóny 2016/17.
Giľák (na snímke vľavo).
Giľák (na snímke vľavo). Zdroj: Peter Brendza
Zdieľajte:

V Tipsport lige ste absolvovali tridsaťšesť duelov, v ktorých prišiel len jeden gól. Čakali ste od seba viac?

"Sezóna bola zo začiatku komplikovaná. Na štvrtom tréningu počas letnej prípravy som si zranil rameno a neodohral som prípravný zápas. Hneď som naskakoval do Ligy majstrov. Predsa to predstavuje veľký skok. Hral som len nejakých päť minút, čo je veľmi málo. Z toho dôvodu som sa pýtal na hosťovanie do Detvy. Tam to tiež nebolo ružové."

Teraz je to už dobré?

"Potreboval som nový impulz. Bol som z toho trochu zničený, že málo hrávam a nedarí sa mi. Vypýtal som sa do Dukly, pretože som vedel, že ma to bude baviť. Rovnako tak podmienky sú na vysokej úrovni, mužstvo hrá o špicu a ja tu budem vynikať než v extralige."

Miroslav Chudý avizoval, že o vás prejavil záujem už vlani. Kde to vtedy padlo?

"Banská Bystrica to zamietla, pretože potrebovala do zálohy nejakých hráčov na play-off."

Prečítajte si aj

Marek Hrivík s dvomi gólmi za Kazaň.VIDEO Hrivík prekvapivo skončil v Podoľsku

Predchádzajúce pôsobenie v Zemplíne nedopadlo úplne podľa predstáv. Nabitá kabína, ktorá stroskotala v semifinále proti Detve. Je tam určitý dlh z minulosti?

"Mali sme smolu v tom, že v najnevhodnejšom čase sa nám zranili kľúčoví hráči. Rozhodca nám tiež nepomáhal. Hlavne v rozhodujúcom zápase uznal Detve gól, ktorý v skutočnosti nebol. Verím, že prvenstvo v lige obhájime a následne postúpime medzi elitu."

Dobre vám padlo aj to, že v Michalovciach nie ste jediný zástupca Spiša. Hančák, Bdžoch, Hamráček a vy...

"Okrem nich ešte aj Mário Róth, s ktorým som sa stretol v Bystrici. Všeobecne som vedel, že ma čaká skvelá partia chlapcov. S nikým nemám nezhody."

Prečítajte si aj

Halama pôsobí na dvoch frontoch.Niet cesty späť

Proti Trnave to nebolo len o dvoch góloch a asistencii, ale trochu vám povolili nervy. Čo sa stalo?

"Nie som bitkár, ale hráči z Trnavy by si mali trošku uvedomiť, kde hrajú a neposmievať sa hráčovi, že ho vyhodili z extraligy. Toto ma trochu vytočilo a jednoducho to nebolo od nich vôbec pekné."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Ivan Harčár

Diskusia

Podobné články