Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Fehérváry pred odletom do Kanady: Viacerí budeme pod tlakom

PIEŠŤANY - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš zúžil po ukončení prvej fázy záverečnej prípravy na blížiace sa MS predbežný káder z 26 na 20 hráčov.
Na snímke Martin Fehérváry.
Na snímke Martin Fehérváry. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slováci sa po prílete do Kanady usadia v meste Nanaimo, kde si rozložia svoj tréningový stan. Až priamo tam sa k dvadsiatke hráčov z Európy pripojí okteto hokejistov pôsobiacich v zámorí – Miloš Roman, Adam Ružička, Patrik Hrehorčák, Oliver Okuliar, Maxim Čajkovič, Andrej Kukuča, Michal Ivan a Martin Pospíšil. "Takmer všetci sú zdravotne v poriadku, naposledy sme dostali správu, že Čajkovič by mal mať nejaký otras mozgu, ale zatiaľ nám to nikto nepotvrdil. Či už je to manažér klubu, s ktorým sme komunikovali. Hovorili sme aj s hráčom, už trénuje na ľade a aj on sa pripojí do prípravy a zabojuje o MS. Ostatní sú v poriadku. Ich momentálnu sledujeme cez internet aj cez našich skautov, ktorí s nami každý rok spolupracujú a máme priame informácie," uviedol Bokroš.

Prečítajte si aj

Tréner SR 20 Ernest Bokroš.MS20: Bokroš po 1. časti prípravy vyradil šesť hráčov

Súčasťou prípravného kempu v Kanade bude aj dvojica prípravných zápasov. Slováci sa najprv 19. decembra v Nanaime stretnú s Českom, o dva dni neskôr vo Victorii si zmerajú sily s domácou Kanadou. Po nich tréneri vyradia ešte päť hráčov, aby v kádri na MS zostalo 23 hokejistov.

"V Kanade budeme trénovať s piatimi päťkami a tromi brankármi, ale môže prísť k zraneniam, preto sme zobrali päť ľudí navyše. Budem sa rozhodovať na základe prípravných zápasov s Českom a Kanadou. V nich si porovnáme chlapcov, čo sa týka ich momentálnej výkonnosti v zápasoch, či už sú to obrancovia alebo útočníci. Potom oznámime konečnú nomináciu na MS," informoval Bokroš.

Slováci odohrajú zápasy základnej B-skupinu MS vo Victorii a postupne sa stretnú s USA, Švédskom, Fínskom a Kazachstanom. Cieľom je opäť vyhnúť sa záchranárskym prácam a postúpiť do štvrťfinále, kam sa prebojujú po štyri najlepšie tímy zo skupín. "Vždy chceme postúpiť do štvrťfinále a tam dostaneme súpera do kríža. My máme vždy jeden problém a aj tento rok, keď si to spočítam. Máme Ameriku, Švédov, Fínov a Kazachstan. Pokiaľ postúpime cez toho jedného ľahšieho súpera, ideme zo 4. miesta a budeme hrať proti Kanade. To musíme povedať je veľmi ťažké. V prípade, že by sa nám podarilo zdolať Fínov, či Švédov, nechcem hovoriť o Amerike, lebo to by bol malý zázrak, tak tam je vždy väčšia šanca. Rusi, Švajčiari, Česi, to sú súperi, ktorí sú hrateľnejší," dodal Bokroš.

Prečítajte si aj

Hokejisti HC Slovan Bratislava.Slovan sa asi vráti do Tipsport ligy: Je to reálna alternatíva!

Medzi najskúsenejších hráčov v kádri patrí obranca Martin Fehérváry. Devätnásťročný hráč švédskeho HV 71 si už zahral na dvoch juniorských šampionátoch i tohtoročných MS dospelých v Dánsku. "Som rád, že som sa dostal do predbežnej nominácia, ktorá ide do Kanady. Nikto to nemal zaručené. Ide tam veľa dobrých chalanov, sme dobrá partia. Teším sa na prípravné zápasy s Českom a Kanadou, určite budú náročné. Bude to už generálka a viacerí chalani budú pod tlakom, určite aj ja. Musíme sa na to dobre pripraviť, sú to veľmi kvalitné tímy a majú 'nadupané' kádre," povedal.

Pre brankára Juraja Sklenára to bude premiéra, doteraz sa predstavil len na MS 18-ročných. Sezónu strávil v projekte SR 20. "Teším sa, dlho sme sa na to pripravovali v projekte, odohrali sme veľa zápasov, program bol náročný. Každý z nás sa teší, že je konečne odlet. Ideme tam urobiť čo najlepší výsledok a dúfame, že ideme po medailu. Keď budeme hrať srdcom, ako Slováci vedia, tak na to máme," povedal pre TASR.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články