Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vůjtek nadšený zo zápasu a spokojný s mladou dvojicou

Debut ako hrom zažili v slovenskej hokejovej reprezentácii Marekovia Hrivík a Viedenský.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Mladé "pušky" z AHL, ktoré posilnili národný tím pred piatym týždňom prípravy na MS, sa vo štvrtkovom zápase na bratislavskom Slovakia Cup-e proti Lotyšsku prezentovali výborným výkonom a výrazne prispeli k víťazstvu 5:3. Obaja si otvorili strelecký účet v reprezentácii, Hrivík pridal ku gólu dve asistencie, Viedenský mal bilanciu 1+1.

Mladíci priniesli zo zámoria svieži vietor a oživili hru slovenského tímu. Ich spolupráca s Dávidom Skokanom fungovala na jednotku, štvrtý útok v zložení Skokan - Viedenský - Hrivík nazbieral v zápase dokopy osem kanadských bodov (2+6). "Ich pätorka určite posilnila naše mužstvo. Hrali výborným štýlom, boli dominantní v rohoch klziska, nebáli sa použiť svoje kilá a dávali góly. Boli pre nás veľkým prínosom," vyjadril sa pochvalne na adresu produktívneho tria kapitán SR Miroslav Šatan.

Viedenský zvýšil v tíme konkurenciu na kritickom poste stredného útočníka. "Z debutu mám vynikajúci pocit. Prvý zápas, prvý gól, prvé víťazstvo - to poteší pri srdci. Kondícia mi ešte trochu chýbala, ale na ľade to nebolo veľmi vidieť. Párkrát som prehral súboj o puk, na tom musím ešte popracovať," priznal hráč Worcesteru Sharks. Za prvý gól v reprezentácii, navyše hneď z prvej strely, ho čaká "mastné" zápisné. "Dúfam, že sa mu vyhnem, ale nikdy neviete, čo chalani v kabíne vymyslia," usmieval sa 23-ročný center.

So Skokanom a Hrivíkom našiel Viedenský okamžite spoločnú hokejovú reč. "Už na tréningu boli náznaky, že by to mohlo fungovať. Hrivo sa dnes ukázal ako vynikajúci hráč, predvádzal to už v AHL. Skokan zasa ponúkol skvelé prihrávky, z ktorých sa nedali nedať góly. S Lotyšmi to bol pomerne vyrovnaný zápas, keď sme ale prenikli do útočného pásma, dostali sme ich pod tlak."

Puk si po premiérovom zásahu v národnom tíme odložil aj Marek Hrivík. "Chalani mi ho zobrali z ľadu. Uvidíme, koľko budem musieť zaň zaplatiť do spoločnej kasy," povedal 22-ročný ľavý krídelník, ktorý takisto svojím výkonom v dobrom slova zmysle zamotal reprezentačnému kormidelníkovi Vladimírovi Vůjtekovi hlavu. "Zo zápasu mám super dojem - vyhrali sme, dal som gól, tak nejako som si to predstavoval. V útoku nám to išlo, snažili sa sa vychádzať z dobrej obrany, nerobiť zbytočné chyby. Potrebujeme sa pred majstrovstvami sveta víťazne naladiť, tak dúfam, že v sobotu proti Nórsku vybojujeme ďalšiu výhru," verí útočník Hartfordu Wolf Pack.

Slováci potešili vo štvrtok svojou hrou divákov, darilo sa im najmä v ofenzíve, kde predviedli niekoľko pekných akcií. Strelecky sa presadili hneď traja obrancovia - Ján Brejčák, Peter Čerešňák i Ivan Švarný. "Až na dve minúty v prvej tretine, keď sme dostali dva góly, sme hrali veľmi dobre. Naša hra sa začína približovať tomu, čo chceme hrať na šampionáte," pochvaľoval si tréner Vůjtek.

Jeho zverenci tak porušili pravidlo, že z dvojzápasu v príprave vyhrali vždy až ten druhý duel. "Konečne sme dokázali zdolať takzvaného slabšieho súpera, v minulosti sme s tým mávali problémy. Veľkým plusom je, že kvalitne zahrali všetky štyri formácie. Som veľmi spokojný a dúfam, že budeme pokračovať v nastolenom trende aj v ďalšom zápase." Tréner osobitne vyzdvihol výkon debutantov Viedenského s Hrivíkom: "Potvrdili, že patria medzi talenty slovenského hokeja. Obaja poriadne prehovorili v boji o miesta v záverečnej nominácii. Hrivík priletel len pred dvoma dňami, takže sa ešte celkom neaklimatizoval a musíme mu dať ešte šancu. Každopádne, dnes sme vyriešili veľa nominačných otáznikov."

Vůjtek plánuje do druhého zápasu na turnaji viacero zmien. Príležitosť proti Nórsku (v sobotu o 17.00) by mali dostať hráči, ktorí vo štvrtok nehrali, teda Martin Štajnoch, Vladimír Mihálik, Marcel Haščák, Andrej Šťastný, Patrik Lušňák a Peter Zuzin. Do bránky by sa mal postaviť Ján Laco. "Stále ešte skúšame rôzne zloženia formácií. Tomáš Tatar ešte zápas nestihne, možný je však štart Richarda Pánika," dodal hlavný tréner, ktorý po sobotňajšom stretnutí oznámi konečnú nomináciu na MS. Do Minska odletí v stredu aj s náhradníkmi 25 hráčov - traja brankári, osem obrancov a 14 útočníkov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia