Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Švédska legenda si na sklonku kariéry zahrá štvrtú ligu: Pôsobiť bude v rodnom meste, no nastupovať za Brooklyn

LULEÅ - 40-ročný švédsky útočník Per Ledin si na záver kariéry vyskúša v rodnom meste štvrtú ligu.
Per Ledin Lulea hokejista.
Zdroj: laget.se
Zdieľajte:

V súťaži zvanej Divison 2 bude rodák z mesta Luleå nastupovať za Brooklyn Tigers City. Tento klub napriek svojmu názvu naozaj sídli v spomínanom švédskom meste, kde sa Ledin narodil. Klub funguje od roku 2010, za ten čas si zaň zahrali len piati legionári (traja Fíni a dvaja Kanaďania).

Prečítajte si aj

ANDREJ sEKERA TASR.Sekera je po zranení achilovky späť na ľade: Bolesť už nepociťujem

Per Ledin počas svojej kariéry prešiel mnohými klubmi. Vychoval ho Bergnäsets AIK, odkiaľ ešte ako dorastenec a junior prešiel cez Vännäs HC a IF Björklöven v roku 1998 ako dvadsaťročný do najvyššej SHL-ky.

Rok hrával ECHL, potom sa vrátil domov a päť a pol roka do rodného mesta, kde hrával za celok Luleå HF. Následne prešiel cez Färjestad BK a HV71 na rok späť do USA, dokonca si trikrát zahral za Colorado Avalanche v NHL, no väčšinu času strávil na farme.

Prečítajte si aj

Žigo Lálffy Skalica.V Skalici sú poslancami aj majster sveta Pálffy a vicemajster Lipovský

V roku 2010 sa vrátil na štyri roky do HV71, potom na dva do Luley, jeden strávil v Salzburgu, ďalší hrával vo švajčiarskych tímoch Lausanne a Martigny Red Ice. Minulý ročník odohral v SHL za Karlskronu a Luleu.

V národom tíme Švédska nastúpil na 26 stretnutí (3+6), raz si zahral na MS. Trikrát vyhral najvyššiu švédsku súťaž, raz rakúsku a v jednom prípade triumfoval aj v Lige majstrov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články