Černák absolvoval premiéru, New Jersey zdolalo Pittsburgh, Oilers zničili Montreal

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Erik Černák absolvoval v noci na stredu premiéru v zámorskej hokejovej NHL.
Zdroj: 21846

Dvadsaťjedenročný bek nastúpil v prvej formácii Tampy Bay Lightning a pri prehre na ľade Buffala Sabres 1:2 strávil na ľade 17:06 minút a zaznamenal jednu "plusku", dve strely na bránku, dve trestné minúty a päť hitov. Montreal Canadiens s Tomášom Tatarom prehral na ľade Edmontonu Oilers vysoko 2:6, slovenský útočník nebodoval.

Slovan stratil v Kazani náskok a tesne prehral

Obranca Martin Marinčin nechýbal pri vysokom triumfe Toronta Maple Leafs na štadióne Los Angeles Kings 5:1. Duel nevyšiel brankárovi domácich Petrovi Budajovi, ktorý vydržal na ľade len do 25. minúty, inkasoval štyri góly z 19 striel a za stavu 1:4 ho vystriedal Calvin Petersen.

výsledky:

New Jersey - Pittsburgh 4:2, New York Islanders - Vancouver 5:2, Philadelphia - Florida 1:2, Buffalo - Tampa Bay 2:1, Detroit - Arizona 6:1, Minnesota - Washington 2:5, Edmonton - Montreal 6:2, Los Angeles - Toronto 1:5, San Jose - Nashville 5:4