Hossa výrazne prispel k víťazstvu Chicaga!

Dnes v noci sa hralo 1 semifinále Východnej a 1 Západnej konferencie.

Hokejisti Chicaga zdolali v úvodnom zápase semifinále Západnej konferencie zámorskej NHL Minnesotu 5:2 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Slovenský reprezentant Marián Hossa prispel k triumfu "čiernych jastrabov" gólom a dvoma asistenciami. Jeho krajan a spoluhráč Michal Handzuš strávil na ľade takmer trinásť minút, ale bodovo sa nepresadil.

V semifinále Východnej konferencie zvíťazili New York Rangers na ľade Pittsburghu 3:2 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v 64. minúte útočník "jazdcov" Derick Brassard. New York vedie v sérii 1:0 na zápasy.

Semifinále Východnej konferencie, 1. zápas:

Pittsburgh - New York Rangers 2:3 pp (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 28. Stempniak (Bennett, Goc), 34. Neal (Jokinen, Malkin) - 6. Pouliot (Girardi), 18. Richards (Hagelin, Giradi), 64. Brassard (Pouliot)

(stav série: 0:1)

Semifinále Západnej konferencie, 1. zápas

Chicago - Minnesota 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Góly: 15. Bickell (Seabrook, HOSSA), 32. HOSSA (Saad, Leddy), 49. Kane (Sharp, Seabrrok), 57. Kane (Smith, Sharp), 58. Bickell (Toews, HOSSA) - 43. Stoner (Parise, Pominville), 47. Brodziak (Haula, Heatley)

(stav série: 1:0)

Pridal: Martin Žigo