Nové Zámky doma porazili Žilinu, Poprad obral o všetky body Nitru

POPRAD -
Zdroj: 29300

MHC Mikron Nové Zámky - MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 3. Bajtek (Fábry, Jakúbek), 28. Zbořil (Henderson), 54. Bajtek (Jakúbek, Fábry), 55. Ručkay (Jurík, Zbořil) – 22. Matejka (Beránek, Jenčík), 57. Hvila (Beránek, Ručkay). Rozhodovali: D. Konc st., Babic - D. Konc ml., Kis-Király, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1123 divákov

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Henderson, Ordzovenský, Juraško, König, Hatala - Pospíšil, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, Jurík - Nejezchleb, Urban, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Bajtek

Žilina: Mikoláš - Žilin, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Mendrej - Huna, Podešva, Bárta - Milý, Síkela, Jenčík - Hvila, J. Ručkay, Beránek - Rehák, Ondruš, Hrazdíra

Lašák oficiálne prestúpil k veteránom, Kroták zatiaľ nie

Skóre duelu medzi Novými Zámkami a Žilinou otvorili domáci už v 3. minúte. Fábry našiel presnou prihrávkou z ľavého krídla voľného Bajteka, ktorého švih skončil až za Mikolášovým chrbtom. V úvodnej desaťminútovke kopili Žilinčania chyby v defenzíve, no domáci ich nedokázali potrestať. Na druhej strane neuspel so svojím pokusom Huna. V polovici prvej tretiny nevyužili domáci Jakúbek s Bajtekom obrovskú príležitosť a druhý menovaný zahodil i ponúknuté trestné strieľanie.

Druhú tretinu začali Žilinčania presilovou hrou, ktorú vďaka Matejkovmu zásahu využili. Vyrovnaný stav vydržal do 28. minúty, keď domáci Zbořil z ľavého kruhu vymietol horný roh Mikolášovej brány. Novozámčanov mohol poslať do dvojgólového vedenia Pospíšil, no nestihol v rýchlosti posunúť puk do odkrytej žilinskej brány. Udrieť však mohli aj hostia, ale Ručkayov pohotový bekhend nakoniec zastavil Košarišťan.

V záverečnom dejstve sa dostali oba tímy do niekoľkých príležitostí, hlavne Žilinčania cítili príležitosť spraviť niečo s tesným, no nepriaznivým výsledkom. V 48. minúte nastala kuriózna situácia. Pri avizovanom vylúčení domáceho Zbořila smeroval puk zo žilinských hokejok do ich prázdnej brány. Zabrániť tomu sa snažil jeden zo Žilinčanov, nakoniec faulovaný Juríkom. Domáci tak išli do dvojminútového oslabenia o dvoch hráčov. Žilina však ani túto ponúknutú možnosť nevyužila a tak sa dostali šesť minút pred koncom k slovu opäť domáci a to vďaka Bajtekovmu zakončeniu z prvej. Ubehlo len niekoľko sekúnd a domáci pridali ešte jeden gól – Juríkovu polostrelu - poloprihrávku tečoval pred brankárom Henrich Ručkay. Do konca stretnutia zostávali tri minúty, keď stav skorigoval na rozdiel dvoch gólov Hvila.

Trenčín vyhral všetky tri tohtotýždenné zápasy, porazil aj trápiacich sa Liptákov

HK Poprad - HK Nitra 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 26. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 31. Macík (Paukovček, Brejčák), 45. Petran (Brejčák) - 18. Rapáč (Morrison, Richard), 37. Richard (Buček, Morrison). Rozhodovali: Korba, Nikolić – Jobbágy, Stanzel, vylúčení: 4:5, navyše Rais 5+DKZ za nedovolené bránenie v hre, Scheidl (obaja Nitra) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1023 divákov

Poprad: Vošvrda – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian – Svitana, Mlynarovič, Václav – Takáč, Paukovček, Koyš – Abdul, Zagrapan, Bondra – Belluš, Heizer, Macík

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, A. Sloboda, Pupák, Rácz, Šiška – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Richard, Buček – Pätoprstý, Bortňák, B. Rapáč – Fominych, Čaládi, Hrušík

Hosťujúci Rais už po 90 sekundách hry opečiatkoval konštrukciu popradskej brány. Prvú šancu domácich mal na hokejke Mlynarovič, Šimboch si s jeho pokusom poradil. Na opačnej strane bol aktívny Lantoši, ktorý zamestnával obranu "kamzíkov". V polovici prvej tretiny inkasoval od Abdula tvrdý úder na hranici pravidiel nitriansky obranca Rais. Zákrok, po ktorom sa prerušila hra, zostal nepotrestaný. Otvárací gól zápasu mal na hokejke v 13. minúte po prihrávke od Bondru Zagrapan, ten ale vo vyloženej pozícii potvrdil, že sa v tejte sezóne strelecky trápi. Keď zaváhanie Šimbocha za vlastnou bránkou nevyužil Takáč, prišiel trest. Hostia po 7 sekundách pretavili početnú výhodu pohotovým Rapáčom. Nitriansky útočník sa v 18. minúte pohotovo presadil golfovým úderom z bezprostrednej blízkosti - 0:1.

Dukla Trenčín chcela siahnuť po obrancovi z univerzitnej súťaže, pravidlá sú však proti

V druhej tretine hra oboch tímov gradovala. Už po necelej minúte mohol vyrovnať Takáč. Následne sa hostia vo dvojici rútili na Vošvrdu, ale Buček namiesto prihrávky zvolil nedôrazné zakončenie. Po zásahu Mlynaroviča putoval predčasne pod sprchy hosťujúci Rais. Popradčania najprv dlhú pätminútovú presilovú hru hrali zle, ale po uplynutí dvoch minút skončil puk z hokejky Scheidla za plexisklom a pre útočníka hostí to znamenalo dve trestné minúty. Od rozhodcov navyše dostal osobný 10-minútový trest. Presilovku 5 na 3 domáci premenili. Na konci peknej kombinácie bol obranca Brejčák - 1:1. Stupňujúcu aktivitu korunovali "kamzíci" v 31. minúte. Paukovček pohybom oklamal protihráčov, namiesto zakončenia zvolil prihrávku na výhodnejšie postaveného Macíka, a Poprad vyhrával. Hostia sa nevzdávali a už o päť minút sa začínalo odznova. Hostia hrali presilovku, keď sa puk s prispením domáceho obrancu Fabiana odrazil k voľnému Richardovi, ktorý ho z medzikružia upratal do siete - 2:2. Pred odchodom do šatní ešte hráči Popradu spálili dve tutovky - najprv Bondra a po ňom i Paukovček.

Aj úvodná minúta tretieho dejstva patrila popradským útočníkom. Pri Takáčovej šanci bol Šimboch na mieste. V 45. minúte vyhrali Popradčania vhadzovanie v útočnom pásme, Brejčák posunul puk na Petrana a ten delovkou od modrej prekonal brankára Nitry - 3:2. Ďalšie minúty patrili hosťom. Ich aktivita kulminovala v 52. minúte. Na stupňujúci tlak reagovala domáca lavička oddychovým časom. Nervozity na ľade pribúdalo. V závere mali početnú výhodu hostia, ale Poprad sa presile ubránil. Necelé tri minúty pred koncom riadnej hracej doby sa proti pravidlám previnil Buček, čím Nitre zmaril šancu na záverečný tlak. Popradčania síce v presilovke nič nevymysleli, ale tesné víťazstvo udržali.