VIDEO Štadión burácal: Slovan začal domácu šnúru víťazstvom

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili v nedeľu na svoj prvý súboj z trojzápasovej domácej série v KHL proti Červenej hviezde Kchun-lun.
Zdroj: 29643

Slovan sa od úvodu zahryzol do súpera a pred bránkou hostí bolo rušno. V 5. minúte domáci vďaka vysokému pressingu získali späť puk na útočnej modrej, Virta prihral úplne voľnému Řepíkovi, ktorý však zblízka namieril do lapačky Lazušina. Následne sa nepresadil ani Červený a Liškov teč skončil tesne vedľa bránky. Ďalšiu obrovskú príležitosť mal v 7. minúte Virta, ktorý sa dravo predral pred Lazušina, brankár Červenej hviezdy mu prekazil radosť. Smolu v koncovke mal predovšetkým Řepík, ktorý v prvej tretine zahodil tri čisté šance, najmä jeho tutovka po chybe Kundráteka volala po góle. Hostia nápor ustáli a postupne sa osmelili v útoku, v 14. minúte ukázal Čiliak svoje umenie pri strelách obrancu Lajunena.

ONLINE z KHL: HC Slovan Bratislava - HC Kunlun Red Star

"Belasí" aj II. tretinu začali zostra a dostali možnosť hrať presilovku 5 na 3. V nej sa ešte príklep Gelinasa neujal, ale vzápätí už Taffe odklial čaro Lazušina, keď sa puk odrazil za jeho chrbát od nohy Kundráteka - 1:0. Slovan dominoval a Čiliak bol prvú polovicu druhej časti bez práce. Potom sa hostia prebrali, začali im vychádzať kombinácie a aktivitou si vypýtali fauly. V 32. minúte využili presilovku aj oni, keď strela Lajunena od modrej čiary zapadla do pravého horného rohu Čiliakovej bránky - 1:1. Slovan odpovedal brejkom Sukeľa, Lazušin vytesnil puk vyrážačkou. Do šatne odchádzali s tesným náskokom domáci, v záverečnej sekunde tretiny v početnej výhode po delovke Baileyho a dorážke Červeného zakončil Řepík do úplne prázdnej bránky. Arbitri po porade s videorozhodcom uznali, že puk stihol preťať bránkovú čiaru ešte pred vypršaním času.

Hostia v snahe vyrovnať vrhli v treťom dejstve všetky sily do útoku. Tri strelecké pokusy predviedol Fontaine, no Čiliak podržal svoje mužstvo a dokázal vytesniť vyrážačkou aj delovku Yipa. V 45. minúte sa už však radoval z gólu Beck, keď si puk smolne zrazil korčuľou do siete obranca Bačik. Slovan reagoval zvýšenou aktivitou, zápas dostal ešte väčšie grády. V 53. minúte sa dostali domáci tretíkrát do vedenia, keď si po strele Sersena vychutnal Lazušina osamotený Sukeľ - 3:2. O dve minúty neskôr mohol vyrovnať Kane, Čiliak s námahou vyrazil puk pozdĺž bránkovej čiary. Čínsky klub bol nútený otvoriť hru, čo bola voda na mlyn pre protiútoky slovanistov. V 56. minúte mohli zaklincovať výhru, keď sa dostali do rýchleho prečíslenia, no Lazušin zneškodnil tutovku Červeného. Hostia sa dočkali vyrovnania v power play bez brankára, 16 sekúnd pred koncom III. tretiny prekonal Čiliaka St. Pierre po smoliarskom odraze puku od korčule Sersena.
V predĺžení sa naklonilo šťastie späť na stranu Slovana, po pravej strane dravo prenikol Červený a zavesil na víťazných 4:3.

Slovan Bratislava - Červená hviezda Kchun-lun 4:3pp (0:0, 2:1, 1:2 1:0)

Góly: 24. Taffe (Řepík, Gelinas), 40. Řepík, 52. Sukel' (Sersen, Liška) , 61. Červený - 32. Lajunen (Beck, Kane), 45. Beck (Yip), 60. St. Pierre

Rozhodovali: Belov, Sergejev – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 6809 divákov.

zostavy:

Slovan Bratislava: Čiliak – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – Liška, Sukeľ, Červený – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau

Červená hviezda Kchun-lun: Lazušin – Lajunen, Gragnani, Kundrátek, Redlihs, Yuen, Bartley – Palola, Sundström, Lundh – Fontaine, Mertl, Tičar – Yip, St. Pierre, Beck - Squires, Latta, Kane