VIDEO Vo Zvolene súboj o prvé miesto: Šechného 24 -ka zdobí miesto pod strechou

ZVOLEN - O šláger kola sa tentoraz postarali Zvolen a Košice. Súboj prvého s druhým sľuboval atraktívne hokejové divadlo.
Zdroj: 29642

Pod Pustým hradom privítali pred súbojom s Košicami 46-ročného Richarda Šechného a jeho dres s číslom 24 slávnostne vyvesili pod strechu štadióna. V drese Zvolena a Košíc vybojoval všetky štyri majstrovské tituly, vo Zvolene pôsobil sedem sezón, zahral si aj na ZOH a MS, dovedna s 10 gólmi v reprezentácii. S 24-ročnou hráčskou kariérou sa rozlúčil koncom marca tohto roka.

ONLINE z KHL: HC Slovan Bratislava - HC Kunlun Red Star

Šechný si zahral necelé jedno striedanie, dokonca mohol streliť aj gól, zvolil však gavaliersky prihrávku. Po dvoch minútach sa už skóre zmenilo, v presilovke bombou zo strednej vzdialenosti takmer roztrhol sieť Pulli. Tento moment akoby zobudil Zvolenčanov a v 6. minúte mali blízko k vyrovnaniu Vandane a Chovan. Súboj o prvé miesto v tabuľke priniesol útočný hokej a veľa rušných momentov, jeden z nich nevyužil v 12. minúte v presilovke Handlovský, keď zaváhal pri zakončení po vyrazenom puku. Košický brankár Habal zlikvidoval aj presilovkovú strelu z uhla Špirka v 15. minúte, no v 17. minúte ho už Vandane po obkrúžení bránky prekabátil a vyrovnal.

Štatisticky boli v počte striel domáci v 1. tretine výrazne lepší, v druhej sa snažili aj tento pomer hostia zvrátiť a najmä Pretnarova strela v 25. minúte narobila Skapskému veľké problémy. Divákom sa príťažlivý hokej musel páčiť, menej už rovnovážny stav, ktorý mohol zmeniť v 32. minúte Andrisík, v 38. minúte zasa nepresnou strelou hosťujúci Kafka a po obkrúžení bránky päť sekúnd pred sirénou Spilar. V 43. minúte sa Haščákov a Nagyov nájazd gólom neskončil a mohli dosť ľutovať, pretože v 44. minúte po šanci Chovana a dorážke Zuzina sa Zvolenčania ujali vedenia. V 47. minúte ho zvýraznil po chybe košickej obrany učebnicovým prienikom a strelou po ľade Chovan a korunu trojgólovému trháku nasadil v 52. minúte strelou od modrej Drgoň, keď predtým domáci nevyužili presilovku o dvoch hráčov trvajúcu 59 sekúnd. Zvolenčania dohrali zápas s prevahou v pokojnom režime a dosiahli ôsme víťazstvo za sebou.

HKM Zvolen - HC Košice 4:1 (1:1, 0.0, 3:0)

Góly: 17. Vandane (Špirko), 43. Zuzin (M. Chovan,Zeleňák), 46. Chovan, 51. Drgoň (Michal Chovan) - 2. Pulli (Netík)

Rozhodovali: Stano, Snášel - Kollár, Gajan, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2279 divákov.

Zostavy:

HKM Zvolen:

Skapski – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, M. Roman, Dubina – Vandas, Špirko, Handlovský – Lušňák, Holovič, Šišovský – Zuzin, Kytnár, Mich. Chovan – P. Halama, Petráš, Andrisík

HC Košice:

Habal – Pretnar, Dudáš, Čížek, Pulli, Šedivý, Koch, Žitný, Lenďák – Haščák, Brophey, L. Nagy – Šoltés, Suja, Netík – Spilar, Galamboš, Kafka – Vrábeľ, Krajňák, Š. Petráš

VIDEO Deň s Kamzíkom: Takto vyzerá bežný deň hráča HK Poprad

MHC Mikron Nové Zámky - MAC Budapešť 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 14. Zbořil (Zaťko), 15. Hruška (Nejezchleb, Štrauch), 32. Jurík (Zbořil, Zaťko) – 35. Klempa (Brown, Dudás), 52. Brown (Dudás, Klempa)