Studenič skóroval pri svojom debute: Brankár sa len smutne prizeral

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Studenič skóroval pri svojom debute v drese Binghamton Devils v nižšej zámorskej AHL. Devätnásťročný krídelník sa presadil v noci na nedeľu pri víťazstve nad Torontom Marlies 7:5, keď v 11. minúte počas presilovky vyrovnal na 1:1.
Zdroj: 29509

Studeniča si vybralo v 5. kole draftu v roku 2017 New Jersey, v predsezónnom hlavnom kempe klubu NHL odohral tri zápasy bez bodového zisku. V uplynulej sezóne pôsobil v Hamilton Bulldogs v OHL a v 83 dueloch si pripísal na konto 23 gólov a 40 asistencií.

V nočných zápasoch AHL bodoval aj Michal Čajkovský. Dvadsaťšesťročný obranca prispel jednou asistenciou k triumfu Charlotte Checkers na ľade Rochester Americans 4:2. Z víťazstva sa tešil aj skúsený brankár Peter Budaj, jeho Ontario Reign vyhralo na ľade Stocktonu Heat 6:5 po predĺžení.