Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kudroča previezli do Omsku

KHL
Slovenský hokejista Kristián Kudroč sa po dvoch týždňoch pobytu na klinike v Astane vrátil do Omska.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V mestskej krajskej nemocnici bude naďalej pod drobnohľadom lekárov po ťažkom otrase mozgu, ktorý utrpel 11. augusta v rámci prípravného zápasu o Pohár prezidenta Kazachstanu medzi jeho tímom Avangard Omsk a Neftechimikom Nižnekamsk. Od hokeja si pravdepodobne oddýchne ešte dosť dlhú dobu.

Tridsaťtriročný bek zostal na pozorovaní v Astane dlhšie než sa predpokladalo. Lekári mu povolili prevoz do Omska až po dvoch týždňoch, kde bude musieť absolvovať opakované vyšetrenia. V súčasnosti je v opatere najlepších neurochirurgov. "Liečba bude pokračovať v Omsku ešte minimálne ďalšie tri až štyri týždne. Až po jej ukončení budeme môcť povedať, ako dlho bude Kristián mimo hry. Naďalej je pod drobnohľadom lekárov, navštívili ho dokonca spoluhráči. Je v kontakte s trénerom aj rodinou. Čaká ho však ešte dlhé obdobie bez hokeja," uviedol na oficiálnom webe Avangardu lekár ruského klubu Dmitrij Batušenko.

Nepríjemný moment sa odohral v 26. minúte spomínaného prípravného duelu za stavu 1:1. Kudroč utrpel tvrdý náraz na zadnom mantineli, za pomoci lekárov opustil hraciu plochu, no po chvíli na striedačke stratil vedomie. Prebral sa následne až na astanskej klinike, kde lekári po niekoľkých hodinách vylúčili ohrozenia života a diagnostikovali mu silný otras mozgu. Ten slovenský reprezentant už v minulosti mal, doba rekonvalescencie po tejto opakovanej diagnóze tak môže byť veľmi dlhá.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články