Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Yzerman skončil ako GM Tampy Bay, nahradil ho dlhoročný asistent

NEW YORK - Steve Yzerman ukončil svoje pôsobenie vo funkcii generálneho manažéra zámorského hokejového klubu NHL Tampa Bay Lightning. Urobil tak iba dva dni pred štartom predsezónneho kempu tímu a post prenechal svojmu dlhoročnému asistentovi Julienovi BriseBoisovi.
Rerewhiur oe rweoiu rwerewrew.
Zdroj: breaking30.ddns.net
Zdieľajte:

Bývalý vynikajúci hráč a člen Siene slávy NHL sa presunie na pozíciu poradcu, bude pomáhať BriseBoisovi a povedal, že "v sezóne 2018/19 je na 100% zaviazaný práci pre Lightning".

Prečítajte si aj

V ročníku 2018/2019 sa v Lige majstrov predstaví aj Banská Bystrica.VIDEO V konzolovej hre NHL 19 bude jeden slovenský tím

"Cítim, že táto zmena je pre mňa veľmi dôležitá a dovolí mi tráviť viac času s mojou rodinou. Zároveň mám aj istotu, že práca v Tampe pokračuje na vysokej úrovni. Sme nadšení, že Julien je náš nový GM," citovala ho agentúra AP.

Päťdesiattriročný Yzerman pôsobil vo funkcii generálneho manažéra Tampy osem sezón, klub sa dostal štyrikrát do play off a v roku 2015 sa predstavil vo finále Stanleyho pohára. Jeho rodina však zostala v Detroite, za ktorý odohral celú, vyše 20-ročnú kariéru v NHL. Počas pôsobenia v Tampe sa tak neustále presúval medzi oboma mestami.

Prečítajte si aj

Ewenhwqie hqouw euqwoj eiqw.Tréner Tortorella predĺžil s Columbusom zmluvu do roku 2021

BriseBois prišiel k "bleskom" spolu s Yzermanom v roku 2010 a už dlhšie sa hovorilo, že z neho bude budúci generálny manažér v NHL. Majiteľ Tampy Jeff Vinik vyhlásil, že môžu byť šťastní, že ho doteraz neuchmatol iný klub profiligy. "Pre klub sa nič nemení, budeme pracovať ako obvykle. Aj cieľ zostal rovnaký, chceme Stanleyho pohár," vyhlásil BriseBois.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články