Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Po Martine nasleduje Žilina: Bankrot klubu je nezvratný

ŽILINA - Hokejovému klubu MsHK Žilina reálne hrozí zánik. Napriek pondelkovému schváleniu uznesenia, podľa ktorého mestské zastupiteľstvo vzalo na vedomie potrebu dotácie pre začatie sezóny MsHK, sa v utorok na pracovnom stretnutí nepodarilo nájsť zdroje krytia v mestskom rozpočte. Mesto sumu 540-tisíc eur z rozpočtu nevyčlení, informovala stránka zilinak.sk.
Hokej v žiline je pred krachom.
Zdroj: facebook.com
Zdieľajte:

Pozrite si aj

Demitra 38 legenda trailer.Trailer MS 2019: VIDEO dojemných chvíľ vás chytí za srdce

Je tak vysoko pravdepodobné, že Žilina príde o najvyššiu hokejovú súťaž. Pre získanie tipsportligovej licencie pre sezónu 2018/2019 by totiž musel klub do piatka 29. júna uzatvoriť zmluvy s hráčmi a predložiť dohody o splátkovom kalendári s veriteľmi.

Prečítajte si aj

Austin Watson zbil priateľku.VIDEO vodu kázal a víno pil: Zo vzorného hokejistu sa vykľul netvor!

Snahu zachrániť zadlžený klub prevzal na seba začiatkom júna poslanec Peter Durmis, ktorý sa stal novým predsedom predstavenstva MsHK. Ani nie po mesiaci, v súlade s tým, čo avizoval na pondelkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Žiline, však na svoj post rezignoval. Spolu s ním odstúpilo celé predstavenstvo klubu. Mesto totiž s financiami na hokej nepočíta. "Napriek tomu, že hokejový tím je 100-percentnou mestskou organizáciou, nenašlo vedenie pre nás ani euro. Za tie tri týždne sme dokázali urobiť akurát tak audit. Výška pohľadávok, ktoré som prezentoval na včerajšom MZ, sa dnes potvrdila. Klub je v zlej kondícii a osobne nevidím riešenie. Necítime dôveru, neexistuje dialóg, preto končíme," uviedol Durmis na facebookovej stránke MsHK Žilina.

Ani týmto rozhodnutím však klubu nekončia záväzky, ktoré má voči bývalým hráčom a funkcionárom. Ich výška sa podľa portálu zilinak.sk pohybuje približne okolo sumy 100.000 eur.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: soc

Diskusia

Podobné články