Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan získal výraznú posilu do defenzívy, prišiel slovenský reprezentant

BRATISLAVA - Slovenský hokejový obranca Adam Jánošík sa stal novou posilou HC Slovan Bratislava.
Na snímke gólová radosť hráčov Slovana, zľava Simon Després, Patrik Lamper, Nick Ebert a Andrej Šťastný (Slovan).
Zdroj: TASR - archív
Zdieľajte:

Pre bývalého hráča Liberca to bude premiérové pôsobenie v KHL. O Jánošíkovom odchode do Slovana informovala oficiálna stránka libereckého klubu.

Prečítajte si aj

Hokejisti Slovana Bratislava odštartujú prípravu 16. júla.Slovan odohrá dva zápasy vo Viedni

Jánošík odohral prevažnú časť seniorskej kariéry práve v Liberci. V klube s ním počítali aj pre sezónu 2018/2019, ale 25-ročnému obrancovi nebránili v angažmáne v nadnárodnej súťaži. "Adam je jeden z najcharakternejších hráčov, s ktorými som mal česť pracovať. Naplno sme s ním počítali do základnej zostavy, ale natoľko sa na MS v Dánsku zapáčil trénerovi Vladimírovi Országhovi, že dostal šancu zahrať si KHL. Jeho prosbe sme vyhoveli, pretože nikdy nechceme hráčom brániť, aby postúpili do vyšších súťaží," uviedol pre klubovú stránku tréner Liberca Filip Pešán.

Trojnásobný účastník svetového šampionátu verí, že v novom drese zažije úspešnú sezónu. "Verím, že všetko bude fungovať. Zázemie a všetko okolo klubu majú v Bratislave jedno z najlepších v celej KHL. Som veľmi rád, že som dostal šancu zahrať si v KHL a že sa k tomu Filip (Pešán) postavil ústretovo. Rád by som sa mu poďakoval aj za to, že sa môžem kedykoľvek vrátiť do Liberca," uviedol Jánošík.

Zdieľajte:
Pridal: Igor Malina
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články