Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Keď o korupcii v hokeji hovorí ten nesprávny

KOŠICE - Nedávno sa hokejová legenda Vincent Lukáč rozhorčovala nad momentálnou situáciou v slovenskom hokeji, je práve ale Vincent Lukáč, kto by mal o tejto téme rozprávať?
Vincent Lukáč nahnevaný.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Nedávno som sa dostal k rozhovoru denníka Šport, ktorý vyspovedal hokejovú legendu Vincenta Lukáča. Pri čítaní klasických otázok som sa dostal aj k tejto: "Prečo nemáme talenty?" a Vincent Lukáč denníku Šport odpovedal: „Komplikovaná i jednoduchá otázka. Trénerov ovplyvňujú bohatí rodičia, ktorí tlačia svojich miláčikov. Všetko to deformuje atmosféru a charakter športu. Keby som mal takú moc, pred rodičmi zamknem štadión, nech sa trénerom nemiešajú do roboty a naložia si svoje ratolesti do džípov až vonku. Keď je tatko sponzor klubu, synček má isté miesto v presilovke.“

Nikto nemôže namietať, skutočne je práve toto jeden z veľkých problémov slovenského športu celkovo. Je ale Vincent Lukáč človek, ktorý by mal o tomto hovoriť? Určite nie a práve preto ma táto odpoveď v celku rozčúlila.

Ak nefunguje dobre štát, tak vzniká korupcia, keďže je šport na Slovensku priamo spojený so štátom, tak aj tu vidíme taktiež obrovskú nefunkčnosť. Obrovskú mieru korupcie na akejkoľvek úrovni tu vytvorila súčasná vláda a aj tie predošlé. Jednou zo strán, ktoré majú "za ušami" viacero korupčných káuz je aj Slovenská národná strana (SNS), v ktorej bol aj Vincent Lukáč, ktorý sa v ich "klubových" farbách dostal v roku 2010 až do poslaneckej lavice.

Preto mi nepríde vhodné, aby človek, ktorý sedel po boku korupčníkov a hovoril si národniar teraz hovoril o tom, aký obrovský problém je korupcia. Nepripisujem pánovi Lukáčovi žiadnu kauzu a rovnako vzdávam hold za jeho hokejové výkony, no odporúčam mu, aby sa k takýmto témam nevyjadroval, keďže sedel po boku ľudí, ktorí majú za sebou veľké korupčné kauzy a mimo toho ešte šírili aj nenávisť voči národnostným menšinám.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Hokejový svet

Diskusia

Podobné články