Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Prvý konflikt je na svete: Favorit na titul odmieta hrať v Košiciach

BRATISLAVA - Program budúcoročných hokejových MS sa bude doťahovať v najbližších týždňoch a zvykne sa zverejňovať v júli.
Súboj odvekých rivalov Rusko - Kanada bude hlavným ťahákom kodanskej časti štvrťfinále.
Súboj odvekých rivalov Rusko - Kanada bude hlavným ťahákom kodanskej časti štvrťfinále. Zdroj: oilersnation.com
Zdieľajte:

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v konzultáciách s národnými zväzmi postupuje podľa overeného formátu a zohľadňuje v ňom aj rôzne okolnosti. Podľa všetkého do toho tento rok zasiahne aj zásadná požiadavka Kanady, ktorej sa nepozdáva, že jej tím strávi veľkú väčšinu turnaja opäť v Košiciach.

Prečítajte si aj

Na snímke slovenskí hokejisti sa tešia z gólu Tomáša Jurča.Chcete reprezentáciu v Bratislave? Nádej ešte existuje ...

Šéf slovenského hokeja Martin Kohút potvrdil lobing "javorového listu", ktorý by zápasy základnej fázy chcel hrať v Bratislave. "Je to požiadavka Kanady, ale akúkoľvek ďalšiu zmenu musí riešiť Rada IIHF, čo je najvyšší orgán. My s takouto požiadavkou nesúhlasíme a je to o tom, či IIHF zmení rozhodnutie organizátorov. Nepredpokladám, že by pristúpili k takémuto verdiktu."

Kanada má na MS 2019 hrať v základnej skupine v Košiciach s USA, Fínskom, Nemecko, Slovenskom, Dánskom, Francúzskom a Veľkou Britániou. Bratislavskú skupinu tvoria Švédsko, Rusko, Česko, Švajčiarsko, Nórsko, Lotyšsko, Rakúsko a Taliansko. Z hľadiska nasadenia (odvodenia z rebríčka IIHF) by pripadala do úvahy len výmena so Švédskom, je však otázne, ako by sa k tomu postavila krajina čerstvých dvojnásobných majstrov sveta, ktorá má v hokejových kruhoch tiež silné slovo.

Navyše od zavedenia terajšieho formátu turnaja (od roku 2012) sa pri zmenách zohľadňovali výhradne kritériá prílevu fanúšikov, čo v prípade Kanaďanov bude sotva dostatočný argument. Aj keby prišli v hojnejšom počte, napríklad vzhľadom na neskorý termín roka, sotva "tromfnú" silné enklávy európskych fanúšikov. Čo sa týka dopravy, tá po dlhom lete spoza Atlantiku tiež nie je až taká meritórna.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články