Hymna, ktorá nemala hrať: Jedni sa tešili, iní plakali

KODAŇ - 10 sekúnd nám chýbalo k vytúženým 3 bodom vo federálnom derby v prvom zápase s Čechmi. Miesto toho sme mali len jeden.
Zdroj: 28330

Tradičné derby sa hralo pred zatiaľ najväčšou kulisou v Royal Arena a v búrlivej atmosféra. Aj tá prispela k tomu, že oba tímy sa do seba pustili naplno hneď od začiatku a v úvodných piatich minútach si vypracovali gólové šance.

Maskot Duckly je poriadny záletník: Pozrime sa aké slečny majú na neho zálusk

Cingel zahodil šancu rozhodnúť do prázdnej bránky a česká power play nakoniec slávila úspech. Desať sekúnd pred koncom si Nečas narazil v strednom pásme s Kubalíkom a strelou medzi ruku a telo vyrovnal - 2:2.

Duel tak pokračoval v predĺžení. Aktívnejší boli opäť Česi. Rozhodujúci gól mal na hokejke opäť Nečas, no nezakončil a navyše tvrdo vrazil do mantinelu a z ľadu mu museli pomôcť. V 53. minúte rozhodol Dmitrij Jaškin.

Zdroje informácií: TASR, instagram.com