Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Už poznáme dvoch účastníkov našej skupiny na MS 2019: Ďalší piati až po vyraďovačke

KODAŇ - Slovenský hokej by sa mal o rok na domácich MS konfrontovať v základnej skupine s Rakúskom a Talianskom. O ostatných piatich súperoch rozhodnú zápasy vyraďovacej fázy prebiehajúceho svetového šampionátu v Dánsku.
Šport hokej SZĽH reprezentácia nominácia.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Rozdelenie skupín podľa daného kľúča navyše podlieha možnosti úprav v prospech marketingových a fanúšikovských priorít a ak sa potvrdia zákulisné informácie o košickom pôsobisku domácej reprezentácie, rakúsky tím by sa pravdepodobne vymenil s Francúzskom a išiel by do Bratislavy, teda "na skok" od hraníc svojej krajiny.

Prečítajte si aj

Lotyšský hráč Teodors Blugers(vľavo) bojuje o puk s Dánom Jannikom Hansenom (vpravo).VIDEO Dánsko je v šoku: Domáci tím sa nečakane lúči so šampionátom, Slovensko skončilo deviate!

V pondelok vyjde aktuálny rebríček IIHF, na základe ktorého sa generuje nasadenie do oboch vetví základnej fázy nasledujúceho šampionátu. Podľa predbežného renkingového "polotovaru" je Slovensko desiate a z tejto priečky by ho mohlo zosadiť iba Lotyšsko postupom do kodanského finále. Desiata a jedenásta priečka v rebríčku sú však v šampionátovom reťazci aj tak premietnuté v jednej vetve.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články