Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Postupové šachy: Štvrťfinále nám neunikne za týchto okolností!

KODAŇ - Slovenskú hokejovú reprezentáciu čakajú na svetovom šampionáte v Kodani ešte dva zápasy skupinovej fázy a to proti Rusku a už istému zostupujúcemu Bielorusku. Karty v skupine A sú rozdané jasne: Švédsko, Rusko a Česko už majú istotu štvrťfinálovej miestenky a trojica Slovensko, Švajčiarsko a Francúzsko zabojuje o tú záverečnú!
Slovenskí hokejisti čakajú na rozhodnutie rozhodcu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Scenár postupu cez Švajčiarsko

Švajčiari majú v súčasnosti na konte 9 bodov a odohraných 6 zápasov. Ostáva im posledný duel a to s Francúzskom, ktoré ešte stále má aj teoretickú nádej na prienik do štvrťfinále a hokejisti z krajiny galského kohúta vedia občas neskutočne potrápiť aj tých najväčších favoritov. Matematika je jasná, ak Helvéti naplnia rolu favorita, môžu maximálne získať 12 bodov.

My máme v súčasnosti na konte 8 bodov, a na to aby sme ich predbehli (v prípade ich plného bodového zisku s Francúzskom), potrebujeme z ostávajúcich dvoch duelov vydolovať minimálne 5 bodov. Proti Rusku a Bielorusku teda na štvrťfinálovú istotu potrebujeme trojbodové víťazstvo v riadnom hracom čase a aspoň dvojbodovú výhru (po predĺžení či nájazdoch) v druhom zápase.

A čo naši súperi?

Rusi už majú postup istý, ale každý bod bude pre nich dobrý, pretože stále môžu pomýšľať aj na prvenstvo v skupine a lepšiu východiskovú pozíciu či slabšieho štvrťfinálového súpera. Bielorusi zas po katastrofálnom šampionáte už ako istý zostupujúci tím budú určite chcieť MS dohrať so cťou.

Prečítajte si aj

Kuriózny moment zápasu medzi Švédskom a Švajčiarskom.VIDEO Tak toto ste ešte nevideli: Pat a Mat v podaní majstrov sveta!

Postup v prípade zlyhania Švajčiarska

Ak by Švajčiari nečakane prehrali s Francúzskom, tak by nám na postup stačili aj dva body, čiže buď dve prehry po predĺžení alebo aspoň jedna výhra po predĺžení. A výhra Francúzska určite nie je nereálna veď trojbodový zisk by im zaistil vyššie umiestnenie ako Helvétom a ak by sme my nezískali ani jediný bod, tak by hokejisti galského kohúta mohli obsadiť poslednú štvrťfinálovú miestenku v skupine A. Uvidíme, v každom prípade dnes fandíme našim!

Prečítajte si aj

Marcel Haščák oslavuje gól Slovákov do siete Košečkina na OH v Pjongčangu.ONLINE z MS v hokeji 2018: Rusko - Slovensko
Zdieľajte:
Zdroj informácií: HokejovýSvet.sk/Peter Koropecký

Diskusia

Podobné články