Mladí Slováci Čechom nič nedarovali: Na MSj v Rusku s premierovým víťaztvom!

ČEĽABINSK - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili v piatkovom zápase B-skupiny MS tejto vekovej kategórie nad českými rovesníkmi 5:2. Bolo to ich druhé vystúpenie na šampionáte v Rusku, na úvod prehrali vo štvrtok s Fínmi 2:5. V tabuľke figurujú na tretej priečke.
Zdroj: 28071

Zverenci Viliama Čacha vykročili za plným bodovým ziskom už v prvej tretine, v ktorej nastrieľali štyri góly. Súper už v 15. minúte pristúpil ku zmene na brankárskom poste. Útočník Michal Mrázik odštartoval dvoma gólmi v úvodnej desaťminútovke úspešné ťaženie Slovákov. Ďalšie presné zásahy pridali Róbert Džugan, Maxim Čajkovič a v druhej tretine sa presadil Oliver Okuliar. Brankár Samuel Vyletelka, ktorý dostal prednosť pred Samuelom Hlavajom, inkasoval iba dvakrát, v treťom dejstve už nepadol gól.

Mladí Slováci narazia v nasledujúcom stretnutí v nedeľu 22. apríla opäť o 16.30 h SELČ na vrstovníkov z Francúzska.

VIDEO DEFINITÍVNE: Marek Hrivík opúšťa zámorie, bude hrať v KHL

MS do 18 rokov - B-skupina:

Slovensko - Česko 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)

Góly: 5. Mrázik, 7. Mrázik (Dlugoš, Turan), 14. Džugan (Čajkovič, Čederle), 15. Čajkovič (Kováčik), 33. Okuliar (Čajkovič) - 9. Lauko (Klejna), 32. Zábranský. Rozhodovali: Anderson (USA), Holm (Švéd.) – Kovacs (Biel.), Nordlander (Švéd.), vylúčenia: 9:7 na 2 min, navyše: 5. Malík (Česko) 5+20 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Slovensko: Vyletelka – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, Hudec – Sojka, Džugan, Mrázik – Okuliar, Kováčik, Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš, Zubek, Čederle

Česko: Dostál (15. Dvořák) – Dajčar, Zábranský, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Blümel, Kvasnica – Jeník, Plášek, Střondala – Gajarský, Lauko, Čajka – Sklenář, Kropáček, Teplý