VIDEO Pánik utešeným gólom naštartoval Arizonu za víťazstvom

NEW YORK - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel jedným gólom k víťazstvu Arizony nad Calgary (5:2) v nočnom súboji zámorskej NHL.
Zdroj: 27079

Pre 27-ročného útočníka to bol deviaty presný zásah v prebiehajúcej sezóne, tretí v drese "kojotov" od januárového prestupu zo Chicaga Blackhawks.

Vo forme hrajúci Columbus natiahol víťaznú sériu na osem zápasov po tom, ako uspel na ľade Bostonu 5:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v tretej minúte extračasu Cam Atkinson.

Najlepší tím súťaže Nashville zvíťazil nad Buffalom 4:0. Shutoutom sa blysol fínsky brankár Pekka Rinne, ktorý zlikvidoval 35 striel súperových hráčov.

NHL: Hráčmi uplynulého týždňa McElhinney, Pietrangelo a MacKinnon

NHL - výsledky:
Boston - Columbus 4:5 pp, Buffalo - Nashville 0:4, Montreal - Florida 0:2, Minnesota - Los Angeles 3:4 pp, Arizona - Calgary 5:2 /za domácich Pánik 1+0/