Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Séria Trenčín - Poprad sľubuje tesný boj, Buc: Môže byť o brankároch

POPRAD - S túžbou prekročiť svoj tieň z predošlých dvoch sezón vstúpia hokejisti HK Poprad do štvrťfinálovej sérii Kaufland play off Tipsport Ligy.
Radosť hokejistov HK Poprad v domácom zápase proti HC 07 Orin Detva.
Zdroj: facebook/hkpoprad
Zdieľajte:

Proti Dukle Trenčín je v pozícii favorita ich súper, vyrovnané zápasy v základnej časti však naznačili, že to môže byť dlhý boj. "Kamzíci" sú si vedomí, že ich čaká najmä tuhý boj so skalopevnou defenzívou súpera.

Prečítajte si aj

Trenčan Ondrej Mikula sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu.Favorit série Trenčín - Poprad je jasný, základná časť však bola vyrovnaná

Tá bola v dlhodobej časti veľkou prednosťou "vojakov." Trenčania inkasovali iba 112 gólov, druhí v tejto štatistike Bystričania o 22 viac. Brankári Michal Valent a Tomáš Hiadlovský si až 13-krát udržali čisté kontá. Prvý menovaný bol v základnej časti oporou Dukly a Popradčanom je jasné, že dôležitý bude každý strelecký úspech. "Vieme, že je to dobrý brankár, ale oporu v bráne máme aj my. Myslím si, že to môže byť o brankároch. Až samotná séria ukáže, kto z nich má lepšiu formu," uviedol útočník HK Poprad Dávid Buc.

Prečítajte si aj

Trenčan Ondrej Mikula sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu.Trenčín chce postúpiť, Oremus: Máme jasný cieľ

Pôjde síce o konfrontáciu tretieho tímu so šiestym, ale vzájomné zápasy zo základnej časti hovoria o mimoriadnej vyrovnanosti tímov. Päť zo šiestich vzájomných stretnutí sa skončilo rozdielom jediného gólu a aj popradské víťazstvo 2:0 bolo pečatené až gólom do prázdnej bránky. Aj v play off sa od tejto série očakávajú vyrovnané zápasy. "Rozhodovať budú maličkosti. Verím, že sme na sériu dobre pripravení a že bude víťazná. Dôležité budú už prvé dva zápasy. Na tie sa musíme sústrediť a vyhrať aspoň jeden z nich," poznamenal Buc.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články