Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Prezident HC ´05 prezradil najhorší scenár, uvažuje o odchode z klubu

BANSKÁ BYSTRICA - Prezident HC ´05 iClinic Banská Bystrica Juraj Koval v rozhovor pre denník Šport povedal, že na dohode so Slovanom Bratislava nie je nič zlé.
Dsdsada sdhasd sakbdhkbasd.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Reč je o štvorici hokejistov z našej Tipsport ligy (Boris Sádecký, Marek Hecl, Patrik Bačík a Pavol Skalický), ktorí aj po uzávierke prestupov nastupovali ako za Slovan v KHL, tak v slovenskej najvyššej súťaži. Prezident HC ´05 tvrdí, že Dukla Trenčín a ani Banskobystričania neurobili nič zlé.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Slovan Bratislava - Dinamo Minsk.Kvartetu hokejistov hrozia tresty, môžu chýbať klubom v play-off

"Všetko vychádza z podnetov niektorých klubov a hlavným iniciátorom je HK Nitra. Nitrania našli spriaznené duše v disciplinárke a to v predsedovi JUDr. Rastislavovi Jakubovičovi, ktorého syn hráva hokej za Nitru, a v Radoslavovi Peciarovi. Títo páni vyjadrili podľa mňa v rozpore s disciplinárnym poriadkom právny názor, že prípadný štart hokejistov, ktorí nastúpia na striedavý štart zo Slovana po 15. februári 2018 za Trenčín a Banskú Bystricu, je neoprávnený a budú potrestaní. Toto stanovisko oznámili klubom 27. februára," povedal JUDr. Juraj Koval v rozhovore pre denník Šport.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Slovan Bratislava - Dinamo Minsk.Spokojnosť so sezónou v Slovane nie je: Tieto zmeny majú priniesť pozitívnu budúcnosť!

"Analyzovali sme legislatívu o striedavých štartoch od roku 2014 a dospeli sme k právnemu záveru, že v súčasnosti nič nebráni tomu, aby Skalický a ďalší hokejisti z Trenčína, mohli nastupovať po 15. februári aj za Slovan a neskôr dohrať sezónu v extralige," tvrdí.

Prečítajte si aj

Sdsadsga dsagzds adgjsadsa.Fínsku Liigu si podmaňujú obrancovia, ktorí ešte donedávna hviezdili v Tipsport lige

Pridal aj najhorší scenár: "Najhorší scenár pre náš klub by bol taký, keby disciplinárka rozhodla, že hráči na striedavý štart nastúpili trikrát neoprávnene, na základe toho by mohla prísť na rad kontumácia zápasov, následne by došlo k vyradeniu Banskej Bystrice tiež aj Trenčína zo súťaže. Využili by sme všetky dostupné opravné prostriedky, ale akceptovali by sme rozhodnutie, že by sa hokej v Banskej Bystrici už nehral, čo môže byť cieľ ľudí iniciujúcich takéto nezmyselné procesy," nechal sa počuť v exkluzívnom interview pre denník Šport.

Prečítajte si aj

Shdgsaj dsadksadbsa dasbdksadsa.Bývalý kanadský obranca HC ´05 iClinic Banská Bystrica bude hrávať v Austrálii

Zároveň hovorí, že aj kvôli tejto "kauze" uvažuje nad tým, že banskobystrický hokej prestane podporovať: "Toto sa v súčasnosti stáva. Takže, uvažujem, že odídem z tohto intrigánskeho hokejového prostredia a možno začnem podporovať atletiku, či biatlon, kde sa mi zdá žičlivejšie prostredie," dodal.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Denník Šport

Diskusia

Podobné články