Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Najemotívnejšia exhibícia sa dnes skončila

Aj tretí hokejový exhibičný zápas na počesť Pavla Demitru medzi Slovak Stars a St. Louis Blues Alumni sa skončil v riadnom hracom čase symbolickou remízou 17:17. V následných samostatných nájazdoch triumfovali slovenské hviezdy.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Diváci v Bratislave boli svedkami viacerých pútavých kombinácií a krásnych gólov. Na ľade sa objavili hneď štyria členovia hokejovej rodiny Šťastných, Peter spolu so synmi Paulom a Yanom dokonca v jednom útoku, na ploche ich dopĺňal Anton. Tribúny tlieskali aj akciám Miroslava Šatana so Zdenom Chárom, ktorí si na ľade hokejovo skvele rozumeli.

Sobotňajšie stretnutie v Slovnaft aréne bolo záverečným z troch benefičných zápasov. V tom prvom zvíťazili v stredu Slovak Stars nad výberom St. Louis Blues Alumni 9:8 po nájazdoch, o dva dni neskôr v Trenčíne slovenské hviezdy triumfovali 15:14 sn. Finančný výťažok z akcie putoval na rozvoj mládežníckeho hokeja na Slovensku, sumu 225-tisíc amerických dolárov si rozdelili akadémie Zdena Cígera, Igora Libu a Základná škola Pavla Demitru v Dubnici nad Váhom.

Slovak Stars - St. Louis Blues Alumni 18:17 sn (3:3, 6:5, 8:9 - 1:0)

Góly: 5. Haščák (Gáborík, Chára), 9. Višňovský (Handzuš, Pavlikovský), 13. Zedník (Lintner, Cíger), 24. Bartečko (Šatan, Handzuš), 28. Cíger (Višňovský), 30. Šatan (Lintner, Handzuš), 36. Bartečko (Handzuš, Pavlikovský), 37. Bezák (Višňovský, Jánoš), 40. Cíger (Višňovský, Gáborík), 42. Paul Šťastný (Višňovský, A. Šťastný), 44. Lintner, 48. Paul Šťastný (Višňovský, Peter Šťastný), 51. Haščák (Gáborík, Pavlikovský), 53. Chára (Šatan, Cíger), 55. Peter Šťastný (Lintner), 56. Y. Šťastný, 57. Šatan (Lintner, Cíger) – 11. Chase (Petrovický), 13. Young (Mayers, Nash), 18. Čajánek (Young), 21. Nash (Peter Šťastný, Y. Šťastný), 23. Chase, 27. Mayers, 37. Y. Šťastný (Sillinger, Federko), 40. Finley (Čajánek, Mayers), 42. Mayers (z tr. strieľania), 45. Chase (Sillinger, Nash), 49. Chase (Wensink, Low), 51. Bartečko (Petrovický, Handzuš), 53. Sillinger, 54. Mayers (Young, Finley), 58. Handzuš (z tr. strieľania), 59. Čajánek, 60. Low (Nash). Rozhodovali: Čaprnka, Marušin.

Zostavy:

Slovak Stars: Borároš – Lintner, Višňovský, Chára, Rast. Pavlikovský - Zedník, Haščák, Gáborík - Šatan, Handzuš, Bartečko - Cíger, Bezák, Bondra - Jánoš. Tréner: J. Šupler, V. Šťastný, J. Bača.

St. Louis Blues Alumni: McLennan – Low, Nash, Chase, Finley, Patey - Yake, Sillinger, Federko - Paul Šťastný, Peter Šťastný, Y. Šťastný - Mayers, Čajánek, Young - Rób. Petrovický, A. Šťastný, Wensink. Tréner: P. Turnbull.

Diváci v Slovnaft aréne si v sobotu prišli na svoje. Pozornosť pútali nielen vtipné kombinácie hokejových legiend na oboch stranách, ale aj striedanie hráčskych postov, miešanie zloženia jednotlivých formácií či dokonca hráčske "výmeny" medzi tímami. Prvú prestávku spestrila súťaž v presnosti streľby, v ktorej triumfoval Kelly Chase. V druhej si mohli fanúšikovia vychutnať rýchlostnú štafetu spojenú so slalomom medzi kužeľmi, kde dominovalo trio Šatan, Višňovský a Bartečko.

Skóre utešene narastalo a bolo jasné, že počet gólov na oboch stranách prekročí magickú desiatku. Aréna exlodovala, keď skóroval miláčik tribún Zdeno Cíger, diváci tlieskali aj pri kombináciách Cháru so Šatanom. Slovak Stars aj vďaka nim otočili skóre zo 4:6 na 8:6 a väčšinu času si držali tesný náskok.

V 38. minúte rozhodca symbolicky prerušil zápas, tribúny povstali a hráči klepaním hokejok vzdali úctu zosnulej legende, ktorej číslo 38 zažiarilo na svetelnej kocke. Do konca tretiny potom tribúny vyvolávali Demitrovo meno. Zápas nakoniec dospel do očakávanej remízy, v záverečných samostatných nájazdoch triumfovali Slovak Stars.

Miroslav Šatan, Slovak Stars: "Rád som si zahral s chalanmi, bol to iný hokej, ako by ma čakal v KHL. Hokej mal exhibičný charakter, išlo o to najmä zabaviť ľudí. Súper mal v strede veľa atraktívnych mien, bývalých hráčov NHL, čo pomohlo tiež naplniť štadióny. Hlavným motívom tejto trojakcie ale bola spomienka na Paľa a finančná podpora jeho školy. Paľove výkony určite zostanú v pamäti hokejových fanúšikov."

Ľubomír Višňovský, Slovak Stars: "Paľo bol miláčikom tribún. Na hviezdy sa nezabúda a som rád, že si ho diváci stále vedia uctiť. Myslím si, že všetky tri zápasy boli vydarené a splnili účel. Som spokojný. Išlo o to, aby sme sa znova stretli, zaspomínali, zatlieskali si, dali nejaké pekné góly. Paľo by bol takejto akcii naklonený. Škoda, že tu nemohol byť s nami."

Richard Zedník, Slovak Stars: "Pripomenuli sme si nášho Paľka, kamaráta, s ktorým sme strávili krásne chvíle. Na to sa nedá zabudnúť. Som veľmi rád, že hráči St. Louis prišli na Slovensko a podporili túto akciu. Ukazuje to, čo Paľo zanechal v tomto klube. Pre mňa osobne nebolo ľahké po roku si dať na seba výstroj. Tempo bolo našťastie pomalé, to mi vyhovovalo. V priebehu stretnutia som sa presunul do obrany, vzadu s Rasťom Pavlikovským nám to klapalo. Bol som prekvapený plným štadiónom, diváci vytvorili krásnu atmosféru ako pred tromi rokmi na domácich majstrovstvách sveta."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články